RU  UA  EN

Неділя, 16 червня
  • НБУ:USD 40.40
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  40.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

16 червня

15 червня

Всі новини

Своє "вікно в космос": коли Україна сама зможе запускати супутники Землі

Україна, за прогнозами Держкосмосу, через 3-4 роки зможе завершити будівництво пускового комплексу в Канаді, який надасть Києву своє "вікно в космос". За словами експертів, будівництво можуть закінчити вчасно, якщо буде належне фінансування.

Про це йдеться в статті на сайті "Апостроф".

У Державному космічному агентстві відзначають, що будівництво пускового комплексу в Канаді дозволить Києву визначати ціну на запуски космічних апаратів і заробляти, надаючи пускові послуги іншим країнам.

"Однак навіть при таких амбітних планах, фінансування галузі залишає бажати кращого. Якщо в 2014 році "на космос" країна виділила 3,6 млрд грн, то в 2015 році через витрати на війну з Росією ця цифра скоротилася до 2,8 млрд грн, а в 2018 році видатки на космічну галузь урізали до 2,5 млрд грн. Ще більше падіння зафіксовано в 2019 - 2020 роках", - говориться в статті.

Журналісти нагадують, що на початку 2021 року уряд затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, згідно з якою загальний обсяг фінансування повинен складати 30 млрд грн, з яких 15 млрд гривень має надійти з бюджету країни.

Експерти відзначають, що зараз космічна галузь України перебуває в стані реформування, а влада хоче перетворити держпідприємства на акціонерні товариства. Такий крок, на думку чиновників, дозволить співпрацювати з приватним бізнесом і посприяє залученню приватних інвестицій.

Однак, як мовиться в статті, поки Кабмін обмежився зняттям заборони на здійснення космічної діяльності приватними підприємствами.

"Чисто теоретично це дозволяє приватним компаніям і міжнародним інвесторам здійснювати запуск ракет-носіїв і космічних апаратів, а також керувати ними на навколоземній орбіті або в космічному просторі. Однак пройшов вже рік, але реальної віддачі від цього рішення ще немає. Шлях від правового регулювання до економічної привабливості дуже непростий, але надія на це є", - сказано в статті "Апострофа".

Більше читайте у статті "Апострофа": Захмарні перспективи: як Україна освоює космос.