RU  UA  EN

Вівторок, 7 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

7 січня

6 січня

Всі новини

Українці часто стають жертвами шахрайства в супермаркетах: які є схеми

Українські супермаркети, щоби більше заробити часто обманюють клієнтів.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Продають зіпсовану продукцію

Якщо термін придатності товару вже добігає кінця, його можна реалізувати по знижці. Але українські супермаркети таким правом часто зловживають. Знижки ставлять на ті продукти, термін придатності яких давно вийшов або зовнішній вигляд явно демонструє: продукт зіпсувався.

Тому завжди перевіряйте інформацію на упаковці. Також звертайте увагу на зовнішній вигляд продукту. Адже буває, що термін не вийшов, а використовувати його вже не можна через погані умови зберігання.

Обман на знижках

Якщо навіть серед "знижкових" знаходяться товари, термін придатності яких ще не закінчився - не поспішайте радіти. Знижка може бути справжня.

На своїй сторінці одна із клієнток "Сільпо" опублікувала фото сиру, який після знижки став набагато дорожчим: "Сільпо навчить, як на товарі, що підходить до завершення термін придатності, можна не втратити, але ще й наварити. Сир за звичайною ціною коштує 239 грн/кг, при мінус 50 ціна стає 344 грн/кг. В іншому магазині ще наклеєно перед цим -25%. Тобто, це проблема не з однією точкою".

Махінації з вагою

Ваги в магазині, як часто буває на ринку, можуть бути "підкручені". Другий варіант пов'язаний з тарою, де продають продукцію. Ви повинні платити тільки за вагу безпосередньо продукту, який купуєте, але часто в загальну вагу враховують тару.

Обмани на касі

На касі також є кілька варіантів обману. Перший – ціна на товар на терезах у залі та на касі може бути різною. Якщо ви зважили товар самі і вибили собі цінник, можливий варіант, що на касі ціну автоматично перерахують. Там може стояти дорожча цінова база і помітити це досить складно. Крім того, в чек можуть включити додаткові товари.

Також варто пам'ятати, згідно з постановою Кабміну, здача менше 5 копійок залишається магазину, що більше – касир має віддати покупцю. Якщо вам недодали, наприклад, 50 копійок – це вже нечесні дії.

Раніше експерти склали список основних схем, за допомогою яких шахраї обманюють українців при купівлі автомобілів.