RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

День усіх святих: історія свята та релігійні традиції

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада українці разом з іншими католиками з усього світу будуть відзначати Хелловін - День всіх святих або День мертвих.

"Апостроф" розповідає історію свята та пояснює, які існують релігійні традиції.

День усіх святих – історія свята

Перший спогад про свято датується XV століттям - рукописний тест латиною, який сьогодні зберігається в Чехії. Хоча сам День усіх святих з'явився набагато раніше за рукопис. Ще у VII столітті папа Боніфацій IV отримав у дар язичницький Пантеон. 13 травня 609 року за розпорядженням Боніфація Пантеон стає церквою Святої Марії та всіх мучеників, і з того дня в календарі з'явився день, коли вшановують пам'ять мучеників.

У 731 році папа Григорій III вирішив перенести дату святкування Дня всіх святих на 1 листопада, а ще через сто років за розпорядженням Григорія IV цього дня християни стали віддавати шану не тільки мученикам, а й усім померлим братам за християнством.

День усіх святих – релігійні традиції

Цього дня пращури приділяли особливу увагу жебракам і людям, які сиділи біля входу в костел або на цвинтарі. Для вшанування пам'яті померлих родичів за кілька днів жінки пекли спеціальні невеликі хлібці.

Випікали стільки хлібців, про скількох померлих згадували в сім'ї на День усіх святих. Наші пращури вручали ці хлібці жебракам із проханням помолитися за душу померлих рідних. Увечері 1 листопада за великим столом збиралися сім'ями та молитвами згадували родичів. На столі господині залишали випечені хлібці, щоб душі померлих не залишалися голодними.

Крім цього, на День усіх святих розпалювали багаття біля роздоріжжя доріг, щоб вказати померлим потрібний шлях.

Раніше ми публікували топ-20 фотожаб про Хелловін та День усіх святих, які змусять усміхнутися кожного.