RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

8 січня

Всі новини

​В Україні розширили програму медгарантій: які послуги можна отримати безкоштовно

В Україні підвищили фінансування програми медичних гарантій на 33 мільярди гривень. Це дозволить пацієнтам більше отримувати безкоштовно медичних послуг.

Про це розповіла речниця Національної служби здоров'я України Лілія Гудзь на телеканалі "Україна 24".

За її словами, розшириться перелік доступних ліків: додадуться ще два захворювання - це ліки від хронічного обструктивного захворювання легень, а також хвороби Паркінсона.

Загалом українці мають право на безкоштовні основні базові обстеження, лікування, аналізи, хірургічні втручання. Стосовно останнього, то передбачається поява нового пакета медпослуг - так звана "хірургія одного дня", коли в лікарні можуть зробити невелике хірургічне втручання, є зафіксований перелік. Таким чином, людину не триматимуть в лікарні довше одного дня в лікарні, більше, ніж потрібно.

Речниця НСЗУ нагадала, що в жовтні поточного року програму "Доступні ліки" розширили на медикаменти для хворих на розлади психіки та епілепсією. Окрім того, у програмі є ліки для хворих на серцево-судинні захворювання; для людей, які перенесли інфаркт чи інсульт; які мають бронхіальну астму та діабет.

"Зверніться, будь ласка, до свого сімейного лікаря, якщо у вас є такий діагноз. Якщо ви потребуєте такого лікування, він зможе виписати вам електронний рецепт. З цим рецептом можна піти в аптеку та отримати свої ліки безкоштовно", - пояснила вона.

Також вона зауважила, що комп'ютерна томографія, магнітно-резонансної томографія – теж входять у програму медгарантій. Дані обстеження можна одержати безоплатно. Направлення може виписати як сімейний лікар, так і лікар.

"Наприклад, якщо невролог вважає, що вам потрібно МРТ, то не потрібно вас направляти назад до сімейного лікаря, він може виписати вам сам напрямок, і ви з цим напрямком підете та отримаєте свою послугу”, - зазначила вона.

Право на безкоштовну стоматологічну допомогу повинні мати діти, а дорослі - лише ургентну - якщо проблема загрожує здоров'ю пацієнта.

"Набряк, нарив, гострий біль у зубі - ви з цим можете звернутися у стоматполіклініку і вас полікують безкоштовно. Карієс та подібні штуки - це робиться за гроші", - додала Гудзь.

Раніше "Апостроф" повідомляв, хто та як заробляє нечесні гроші на COVID-19.