RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Які документи потрібні для перетину кордону з Польщею: інформація для біженців

Українським біженцям, які бажають потрапити у Польщу, розповіли про список документів, необхідних для перетину кордону. У цю країну приймуть навіть без дозволу на в’їзд.

Про це повідомляє "Апостроф", посилаючись на матеріали уряду.

Головне - мати при собі найважливіші документи: внутрішній паспорт, закордонний паспорт (за наявності), свідоцтво про народження дитини, а також медичну документацію.

Також не обов’язково реєструватися у пунктах прийому біженців. Не треба боятися недотримання формальностей, якщо йдеться про легальне перебування на території цієї країни.

Біженцям з України, які не мають гарантованого місця перебування (місць на ночівлю) у Польщі, потрібно звернутися у рецепційний центр на кордоні чи у якомусь з воєводств Польщі. Там можна одержати всю інформацію про перебування в країні, а також продукти; медичну допомогу та місце для відпочинку. Там же повідомлять про те, де тимчасово поселять. Біженцям передбачений безкоштовний доступ до медицини.

Статус біженця - не єдиний варіант під час виїзду за кордон України у воєнний період.

Під час перетину кордону з дійсним закордонним біометричним паспортом, візою (навіть протермінованою) можна попросити поставити печатку у паспорт. Таким чином громадяни отримають мати право знаходитись Польщі та Європі загалом 90 днів у випадку чистої біометрії, за наявності попередніх виїздів - необхідно порахувати залишок днів. У разі простроченої візи - її продовжать до моменту скасування "коронавірусної пандемії". Тож, перебування в Польщі вважатиметься легальним.

У разі отримання статусу біженця, то можна навіть офіційно працювати упродовж пів року (інформація актуальна на 6 березня, можливі зміни). Для того, щоб не залишитися без роботи за наявності біометричного паспорту - потрібно в’їжджати у Польщу у рамках безвізового руху. Це дозволить легально працевлаштуватися на роботу.

Якщо кордон перетнули з українським паспортом чи свідоцтвом про народження - є 15 днів для реєстрації у Польщі про подальше перебування на умовах біженця (можливі зміни).

2 березня було оприлюднено пропозицію проєкту закону про допомогу українським громадянам у зв’язку зі збройним конфліктом. Він покликаний створити спеціальне правове регулювання, яке б дало тимчасову правову основу для законного перебування іноземців (у тому числі українців).

Згідно з ним, громадяни України, які перетинають кордон Польщі у зв'язку з війною, зможуть законно перебувати там 18 місяців. Старт легалізації перебування - 24 лютого, на подання відповідної заяви відведено до 90 днів. Це не стосується осіб з посвідками на постійне та тимчасове проживання, статусом біженця чи додатковим захистом.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що українці, які виїхали у Польщу через повномасштабне воєнне вторгнення Росії, зіткнулися з проблемою: обміняти гривні на злоті вкрай складно.