Українські городники діляться секретами догляду за полуницею влітку та правилами підготовки ягідних кущів до зимівлі.
Про це повідомляє "Апостроф".
Зокрема, догляд за полуницею передбачає підживлення перед появою густих кущів, у періоди цвітіння та плодоношення.
Для підгодівлі кущів потрібно приготувати суміші та розчини.
До цвітіння
Відро необхідно заповнити на ¼ коров'яком, а решту - залити водою. Після чого потрібно витримати кілька днів до вивітрення аміачного запаху.
Для поливу необхідно взяти один літр коров’яку та розвести чотирма літрами води. На один квадратний метр знадиться 10 літрів.
Під час цвітіння
Зробити розчин із 5 грамів борної кислоти та одного літра гарячої води. Після чого - додати у відро, наповнене водою. Таким розчином можна обприскувати двічі на тиждень. Городники обіцяють, що ягоди після підживлення виростуть великими.
Під час плодоношення:
В цей час варто скоротити полив, щоб уникнути появи гнилі. Також потрібно повидаляти зайві вуса. При цьому полоти від бур'яну і рихлити полуницю не рекомендують.
Підготовка полуниці до зимівлі
Після збору останніх ягід з полуничних кущів, потрібно обрізати вуса і листя. Це допоможе рослині гарно перенести зимівлю. Зрізувати листя треба на відстані 10 сантиметрів від поверхні землі, і відповідно - вуса, залишивши одні стебла. Біля куща можна залишити лише один вус для розмноження, прикопавши розетку в ґрунт.
Обрізані кущі потрібно обприскати препаратами проти шкідників і хвороб та підгодувати мінеральними добривами. Пізньої осені кущі варто мульчувати тирсою чи торфом шаром у п'ять сантиметрів. При цьому - не засипаючи кущі. Навесні підсипку треба прибрати.
Раніше "Апостроф" писав про дідівську хитрість захисту полуниці від птахів за допомогою каменів.