RU  UA  EN

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.35
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

5 листопада

4 листопада

Всі новини

Коли треба поливати виноград і як визначити нестачу води

Виноград вважається посухостійкою рослиною, однак він також добре реагує на регулярне зрошення. Через нестачу вологи врожай знижується, а ягоди цілими гронами засохають. Водночас при належному догляді один кущ може дати 20-40 кг винограду.

Про те, як правильно поливати виноград, розповіли в "Пораднику".

Як розпізнати нестачу вологи

  • Краї виноградних кущів всихають;
  • На листях з'являються плями;
  • На пагонах, що вегетують засихають верхівки;
  • Відмирають молоді корінці, які ростуть у верхніх, найбільш родючих шарах ґрунту;
  • Ягоди в'януть і зморщуються.

Коли поливати виноград

"Багато в чому обсяги та частота поливів залежать від кількості і частоти опадів, що випадають, а також від типів грунтів, на яких росте виноград. Але при постійному дефіциті вологи в грунті і нерегулярному випадінні опадів для повноцінного зволоження виноградників потрібно проводити за сезон до десяти поливів", - зауважують садівники.

Інтервал між поливами повинен становити 2-3 тижні, але він може корегуватися в залежності від кількості опадів.

Перший полив

Він проводиться після сухої підв'язки пагонів, і його можна поєднати з підживленням азотними добривами.

Другий полив

Коли пагони матимуть довжину 20-30 см, тоді їх потрібно полити вдруге, адже це період активного росту. Крім того, варто ще й підживити виноград комплексними мінеральними добривами, що містять азот і фосфор.

Третій полив

Його проводять перед початком цвітіння винограду. Також можна поєднати полив із підживленням мінеральними добривами, що містять бор, солі цинку, сірчанокислий калій і фосфор, мікроелементи.

Четвертий полив

Проводиться після цвітіння. Під час четвертого полива бажано підживити виноград мінеральними добривами, наприклад, нітроамофоски. До того ж можна використовувати органічні добрива, зокрема, настій ферментованого курячого посліду.

П'ятий полив

Коли ягоди почнуть ставати м'якиим, їхня вага залежатиме від кількості вологи в грунті і наявності в ній поживних елементів. Тому полив треба поєднати з підживленням мінеральними добривами, які не містять азоту.

Шостий полив

Він проводиться через 10-15 днів після п'ятого для того, щоб посприяти інтенсивному зростанню ягід.

Сьомий полив

Врожай зібрали - кущі полили, а також підживили їх фосфорними та калійними добривами.

Восьмий полив

Ближче до зими проводиться восьмий полив.

"Його проводять до моменту укриття виноградних кущів або після нього. На не укривних виноградниках такий полив також дуже корисний. Накопичення вологи у ґрунті з осені сприяє кращій перезимівлі рослин, їх коренева система менше страждає від низьких температур", - розповіли садівники.

Як правильно полити виноград

Один із найпростіших способів - поверхневий полив, який потрібно робити по борознах чи канавках, викопаних навколо кущів. Якщо ж виноградник росте на щільних глинистих чи суглинистих грунтах, до нижніх шарів яких погано проникає вода, то краще облаштувати підземний полив.

Раніше "Апостроф" повідомляв, як правильно поливати перець, щоб був хороший урожай.