RU  UA

Атака з Білорусі на Україну: військовий аналітик пояснив, коли це можливо

Щоб атакувати Україну з території Білорусі, Росії необхідно створити стотисячне угруповання з відповідним забезпеченням технікою. Але росіяни не мають на це ресурсів, тому ескалації на українсько-білоруському кордоні найближчим часом чекати не доводиться.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий аналітик із Білорусі Олександр Алесін.

"Уся справа в тому, щоб атакувати та розбити таку потужну армію як українська, потрібен дуже потужний ударний кулак на території Білорусі. Я вважаю, що необхідно не менше ста тисяч військовослужбовців та відповідна кількість техніки: танків, бойових броньованих машин, артилеристських установок та іншого. Поки що такого угруповання на території Білорусі немає і зібрати його буде непросто, тому що російська армія відчуває нестачу солдатів і дефіцит бойової техніки", - пояснює він.

У зв'язку з цим, як каже військовий аналітик, найближчими три-п'ять місяців такого потужного угруповання в Білорусі не буде, оскільки Росії не вистачатиме на це сил.

"Крім того, генерал-полковник Картаполов, який зараз очолює комісію з оборони Держдуми, заявив, що це угруповання розгорнуте проти країн НАТО на Заході – проти Польщі та країн Балтії. Це його слова, але я думаю, у цих словах є правда та конфлікту на кордоні Білорусі та України поки що не буде", – вважає Алесін.

Однак небезпека створення даного угруповання на території Білорусі, як припускає військовий аналітик, може полягати в тому, що Росія намагається такими діями відтягнути українські війська зі східного фронту до білоруського кордону.

"Активізація російських військ в Україні можлива, тому вони хочуть відтягнути якнайбільше військ на кордон з Білоруссю, щоб зменшилася їх кількість, яка протистоїть російським військам. Тому це розгортання угруповання в Білорусі є відволікаючим маневром", – заявив він.

Як раніше повідомляв "Апостроф", незважаючи на ознаки, які говорять про підготовку армії Білорусі до можливого вторгнення на територію України , є певні маркери, що загроза є, але вона не реалізується прямо зараз.