Ніч перед Різдвом Христовим вважається особливим і дуже незвичним часом. Ніч сповнена якоїсь таємниці, очікування, містицизму. У різдвяну ніч, на Святвечір серед дівчат заведено ворожити.
"Апостроф" публікує основні правила та способи дізнатися свою долю.
Читайте також: Вихідні дні на новорічні свята: чи будуть вони цього року
Неважливо, вірите ви чи ні в те, що можна дізнатися про своє майбутнє, спробувати можна хоча б заради розваги.
Ворожіння, описані нижче, доволі прості та нешкідливі.
Вважається, що в цей день відкриваються енергопотоки, здатні вказати на майбутнє. Ритуали, проведені в цей вечір з давніх-давен вважаються найдостовірнішими.
Правила ворожінь
Заборонено перехрещувати руки та ноги.
Не можна тримати при собі символи віри.
Заборонено галасувати під час ворожіння.
Зніміть всі замкнені кола - кільця, браслети, пояси, прикраси для волосся.
Як дізнатися свою долю
Ворожіння на книзі
Ворожіння підходить, звичайно, не тільки у передріздвяний час, а й у будь-який день року. Вказуєте номер сторінки і рядок зверху чи знизу. Відкриваєте книгу і читаєте передбачення.
Ворожіння на рушнику
Потрібно вивісити в ніч з 6 на 7 січня білий рушник за вікно і сказати: "Наречений мій довгоочікуваний, ряжений, приходь цієї ночі до мене вмиватися і витиратися". Якщо рушник вранці буде мокрим, то це каже, що цьогоріч дівчина стане нареченою, а сухий – рік "у дівках ходити".
Ворожіння по рукавиці
Треба взяти рукавичку і вийти надвір. Потім підкиньте її і дивіться, як вала. Якщо великий палець буде зверху, то вже цього року зустрінете нареченого, якщо ж унизу - знайомства не буде.
Ворожіння на ім'я нареченого
У Святвечір потрібно вийти на вулицю та запитати ім'я першої зустрічного чоловіка. Саме так зватимуть судженого.
Ворожіння на свічці
Потрібно переодягнутися у все чисте, вмитися, поставити нову білу свічку на дерев'яну підставку. Треба при цьому думати про своє бажання чи питання. Запаліть свічку і дивіться на полум'я - якщо рівне, то життя буде спокійним, а нерівне полум'я - буде вдалим, але з пригодами. Жовтий колір – велика радість, червоно-жовтий – прибуток. Якщо ж свічка коптить - до неприємних звісток.
Варто зауважити, що в Україні Православна церква України та Українська греко-католицька церква святкують Різдво 7 січня, за так званим старим стилем. Проте цьогоріч ПЦУ дозволила проводити богослужіння з нагоди Різдва 25 грудня та відповідно святкувати усім охочим в цей день.
Раніше "Апостроф" розповідав про те, що символом 2023 року буде Чорний водяний Кролик.