Адвокат Роман Сімутін розповів, чим відрізняються повістки нового та старого зразка та чи мають право українці при отриманні повістки відмовитися від документа попереднього зразка.
Про це він повідомив у коментарі "Телеграфу".
Читайте також: Вручення повісток на вулицях: чому процес "оживився" і чи буде нова хвиля мобілізації
За словами юриста, за постановою КМУ про нові повістки, зміст бланку може змінюватися. Але на практиці не важлива форма та зміст, а лише те, чи отримала людина повістку чи ні.
"З точки зору своєї практики пояснюю, коли я приходжу на судове засідання по водійському кейсу, говорю: "Ваша честь, так і так, форма направлення не відповідає тій, що затверджена постановою Кабміну і порядку!". Суддя на мене подивиться-подивиться і каже: "Ну, добре, що ще?". Я відповідаю, мовляв, ви ж знаєте, порядок прописаний так, але порушена процедура. Суддя каже, "Добре, що іще?". На це я апелюю, наприклад, що інша процедура порушена. Але суд ухвалює, що водій винен", - розповів Сімутін.
Він зазначив, що якщо повістку вручили, а отримувач не з'явився у військкоматі, то уповноважені особи у суді доведуть, що цей громадянин навмисне не прибув. Сама повістка ніяк не оскаржується, тому що є рішення Верховного суду щодо цього.
Раніше ми писали, як карають в Україні за неявку до військкомату.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.