RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

Все залежить від виду повістки: як карають в Україні за неявку до військкомату

В Україні відповідальність та покарання за неявку до Територіального центру комплектування (ТЦК) залежать від виду повістки та кількості ігнорувань.

Про це повідомляє Оbozrevatel.

Читайте також: Військкомат, а що далі? Як готують призовників в Україні

Так, військовозобов'язаний повинен розуміти, що є повістка, а є мобілізаційне розпорядження.

Максимальний розмір штрафу за неявку до ТЦК для уточнення особистих даних після вручення повістки становить 8,5 тис. гривень. Якщо повістку вручать тричі чи більше, а громадянин все одно проігнорує появу в центрі, то на нього можуть подати до суду і притягнути до кримінальної відповідальності.

Тоді як за один раз проігнороване мобілізаційне розпорядження - людині одразу загрожуватиме позбавлення волі на три-пять років.

Мобілізаційним розпорядженням називають повістку, яку вручають військовозобов'язаним із висновком медкомісії. Їх визнано придатними до несення служби в армії. Головно мобілізаційні розпорядження вручають під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні вказано про обов'язок з'явитися у певний призовний пункт упродовж 24 годин після оголошення мобілізації.

Нацполіція має право затримувати військовозобов'язаних, якщо ті порушать законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Їх примусово мають доставляти в ТЦК (ст. 259, 262 КУпАП, ч. 3 ст. 38 закон "Про військовий обов'язок та військову службу").

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Також ми розповідали про те, які існують основні обов'язки військовозобов'язаних жінок.