Зарплати в Україні та Польщі, де перебувають мільйони українських біженців, на аналогічні посади різняться – різниця може бути від 24 до 80 тисяч гривень.
Про це повідомила редакція міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.
Щоб проаналізувати вакансії, що мали найбільший попит з грудня 2022 року до лютого 2023 року в Польщі та Україні, аналітики використовували дані з польського та українського сайтів з пошуку роботи Gremi Personal та Work UA.
Так, заробітна плата директорів у Польщі практично вчетверо вища за українську – у той час, як український директор отримує близько 25 тисяч гривень, їхні польські колеги можуть заробляти до 93 тисяч гривень. Найбільша різниця у заробітній платі спостерігається на посаді менеджера з продажу, де український менеджер заробляє 15 тисяч гривень, польська – близько 92 тисяч гривень.
Читайте також: Діти мріють повернутися додому: рік війни українців у сусідній Польщі
Водночас найменше із зазначених вакансій заробляють касири та охоронці, проте помітний розрив між зарплатою в Польщі та Україні так само спостерігається. Українці за таку роботу одержують 10 тисяч гривень, у той час, як поляки – 35 тисяч гривень.
"Надзвичайно велика різниця між заробітками у двох державах призводить до того, що кількість працевлаштованих у Польщі збільшується щодня", - заявила директор департаменту рекрутації в агентстві Ганна Джаболка.
Представники Агентства повідомили, що раніше у Польщі був високий попит на низькокваліфікованих працівників, проте останнім часом ситуація змінилася. За останні пів року в країні виникла значна кількість українських бізнесів, які вважають за краще наймати співробітників зі своєї рідної країни.
Раніше ми писали, що з 1 березня у Польщі зміняться правила перебування для громадян з України, які знайшли там притулок від війни.