RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

Пожиттєві пільги для військових можуть замінити: що задумала влада

У Верховній Раді планують скасувати довічні пільги для військових а замість них запропонують стипендії після демобілізації, що діють 2-3 роки.

Про це заявила голова комітету ВРУ з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, повідомляє прес-служба комітету.

За словами Третьякової, існує велика проблема з довічними пільгами учасників бойових дій, оскільки навіть у мирний час бюджет не зможе їх компенсувати.

Читайте також: Додаткові виплати у разі загибелі та каліцтв через війну: що ВР прописала в новому законі

"Концепція пропонує існуючі в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у 2-3-річну грошову стипендію/доплату до основного доходу", - сказала голова комітету.

Розмір підтримки має залежати від посади військових під час війни, терміну служби, кількості виконаних бойових завдань. При цьому потрібно провести опитування серед військових, чого вони насамперед потребують після демобілізації, на яку підтримку та сервіс очікують.

Третьякова наголосила, що непрацюючі пільги слід замінити на те, що справді потрібно військовим після демобілізації. Йдеться про житло, державну фінансову підтримку на період адаптації до мирного життя, реабілітацію, відпустку, сприяння держави у досягненні бійцями економічної незалежності. Так, усі ці процеси потребують патронату з боку держави (як Ветеранська патронатна служба) тісної співпраці з представниками фронт-офісів держави (ЦНАПи, Пенсійний фонд, органи місцевого самоврядування).

Оплачувана відпустка на 2-3 місяці необхідна адаптації до громадянського життя з отриманням доходу лише на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.

"За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою у демобілізованого військовослужбовця має бути робоче місце, дохід, стипендія від держави до основного доходу, медичний захист, житло, додаткова або часткова кваліфікація (за потреби), - додала вона.

Раніше "Апостроф" публікував 9 причин, коли військовим не виплатять компенсацію за поранення або інвалідність.

Вас може зацікавити:

Від 30 до 100 тисяч гривень: у чому різниця між доплатами військовим та кому можуть повернути надбавки

Грошова допомога сім'ям загиблих військових: до закону хочуть внести важливу зміну

Нові правила виплат військовим на "нулі": українцям відповіли на 8 запитань