До 1 липня громадянам України прийдуть квитанції на сплату податку на нерухомість, а саме за квартири площею від 60 кв. м. та за приватні будинки від 120 кв. м. Від податків звільняються ті, у кого житло зруйноване через воєнні дії, або перебуває у зоні бойових дій, або в окупації.
Про це розповідає "Апостроф".
Читайте також: Виплати за пошкоджене житло: інструкція, як подати заявку через "Дію"
Ставку податку визначає орган місцевого самоврядування. Вона залежить від типу об'єкта та його місцезнаходження у відсотках до мінімальної зарплати в країні, яка встановлена на 1 січня 2023 року. Вона не може перевищувати 1,5% за 1 кв. м.
Оскільки податок цього року нараховується за звітний 2022-й, то ставка виходить із мінімальної ЗП на період 1 січня 2022 року – 6 700 грн. Тому ставка не має перевищувати 100,5 грн.
Якщо у платника податку об'єкта житлової нерухомості, як і його частки, загальна площа перевищує 300 кв. м. для квартири та 500 кв. м. для дому, то сума податку збільшується на 25 тисяч грн на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості або його частини.
Щоб зрозуміти, як розрахувати суму податку на житлову нерухомість, наводимо приклад:
Сума податку за квартиру у Києві загальною площею 65 кв. м. розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м., та ставки податку, яку затвердила Київська міська державна адміністрація. Для столичних квартир ставка податку становить 1,5%, тобто 90 грн за квадрат: (65-60)*1 00,5 = 502,5 грн.
Раніше ми писали, кому з українців потрібно сплатити податок на авто у 2023 році.
- Вас може зацікавити:
Українці можуть поновити документи на право власності: що потрібно знати
Податок на квартиру по-новому: кому і скільки доведеться платити у 2023 році
Дохід від оренди житла і не лише: кому з українців потрібно заповнити декларацію у 2023 році