Деякі засуджені в Україні можуть вступити до лав Збройних сил України для захисту країни, але далеко не всім це дозволяється – все залежить від злочину, вчиненого людиною.
Про деталі розповіла заступник директора Регіонального центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.
Читайте також: ”Зеки” на війні: де Росія використовує в'язнів та загороджувальні загони
Згідно зі статтею 616 Кримінального процесуального кодексу України, люди, яких підозрюють або звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення та щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мають можливість звернутися до прокурора із заявою про відміну такого запобіжного заходу для подальшого призову на військову службу під час мобілізації
"Прокурор розглядає клопотання, оцінює відповідні ризики і може звернутися з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до слідчого судді. Отже, слідчий суддя або суд невідкладно розглядає клопотання прокурора і виносить рішення про запобіжний захід, – сказала Ольга Чорна.
Вона також повідомила про те, що є категорії підозрюваних та обвинувачених, які не мають права звільнитися з місця позбавлення волі заради служби. Зокрема, такого права не мають особи, які підозрюються у скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених низкою статей, зокрема: умисне вбивство, зґвалтування, незаконне позбавлення волі чи викрадення людини тощо.
Нагадаємо, раніше юрист також пояснив, що робити, якщо у військовозобов'язаного вимагають військовий квиток.
Вас також може зацікавити:
Контракт зі смертю: Росія збирає добровольців на війну з Україною
ЗСУ потрібні сили для наступу: чи буде мобілізація
Маскарад не допоміг: прикордонники затримали ухиліста, одягненого в жінку
Мобілізація в Україні: військовий розповів, хто потрібен українській армії
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, що напала на нас. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення порядку денного – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий заклик військовозобов'язаної людини на військову службу. Це звичайний процес у воюючій країні. Слід пам'ятати, що обов'язок кожного українця - захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.