RU  UA  EN

Понеділок, 20 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

20 травня

19 травня

Всі новини

Кабмін змінив порядок бронювання військовозобов'язаних: що треба знати призовникам

До постанови, що регулює питання бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час внесли зміни – розширили перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані та встановили чіткі терміни розгляду державними органами звернень підприємств установ і організацій, щодо визначення їх критично важливими.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

За словами першої віце-прем'єр-міністерки та міністерки економіки Юлії Свириденко люди неодноразово скаржилися на зволікання державних органів з розглядом звернень щодо визначення підприємств критично важливими. Це не лише впливало на діяльність суб’єктів господарювання, але й заважало бізнесу планувати свою роботу.

Читайте також: Коли бронювання не звільняє від мобілізації: пояснення юриста, відео

"Бюрократичній тяганині в питаннях бронювання буде покладено край. Сьогоднішнім рішенням уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання", - сказала Свириденко.

Окрім цього, одним із критеріїв визнання підприємства критично важливим, є його сплата протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів (окрім митних платежів) на суму понад 1,5 млн. євро.

Також можуть бути визнані критично важливими підприємства ветеринарної медицини, казенні підприємства пробірного контролю та інші, якщо вони відповідають двом або більше критеріям. Крім того, передбачається застосування однакового підходу до визначення кількості осіб, які зобов'язані проходити військову службу, і працюють у місцевих органах самоврядування та у державних установах.

Раніше ми писали, що українці продовжують заробляти на війні та мобілізації.

  • Вас також може зацікавити:

Що робити, якщо придатний до служби, але є проблеми зі здоров'ям: роз'яснення мобілізованим

Відстрочка від мобілізації до української армії: у яких випадках її можуть анулювати

Обмежено придатних можуть відправити на медкомісію повторно: що треба знати призовникам

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.