США можуть передати Україні більше ракет ATACMS, якщо ЗСУ покаже їх ефективне використання на полі бою.
Таку думку висловив керівник безпекових програм центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук в ефірі "Апостроф TV"
Читайте також: Байден готує звернення до нації через війну в Україні та Ізраїлі: яку допомогу може виділити Конгрес
"Американці часто передають спочатку невелику кількість нової зброї, дивляться, як українці її використовують, і якщо це використання ефективне, то дають більше. Тому можна сподіватися, що далі ракет стане більше, в тому числі і з фугасною бойовою частиною", - зазначив експерт.
За його словами, ЗСУ вперше в світі використали ATACMS проти аеродромів.
Лакійчук нагадав, що в іракській кампанії американці використовували по кілька десятків ATACMS протягом дня, а загалом було застосовано кілька тисяч. Проте точкове використання також приносить велику користь. Передані Україні моделі летять не так далеко, як нові, проте вони мають вдвічі потужніший бойовий заряд. В результаті менш дальні ракети дозволяють наносити значно більші враження.
Експерт повідомив, що ворог намагається здійснювати протидиверсійні заходи, перегороджуючи входи в кримські бухти ланцюгами, натягнутими між плавучими бочками.
"Проте з цим можна боротися за допомогою кумулятивних засобів, які мають два заряди: перший прориває огородження. А другий вривається в охоронну зону івражає ворожі судна і об’єкти берегової інфраструктури", - зазначив він.
Лакійчук навів приклад, коли нещодавно українські БПЛА прорвали загородження, прорвалися в Севастопольську бухту і вразили патрульний корабель "Державін" і буксир, який його переміщував.
Раніше ми писали, що США поставили Україні близько 20 ракет ATACMS. Одна з умов – вони не можуть використовуватись для нападу на російську територію.
- Вас також може зацікавити:
ATACMS – наш! Як ракети можуть змінити ситуацію на фронті
Росії доведеться піти на це: в ISW розповіли про нові загрози для окупантів через ATACMS