З розвитком військового конфлікту стає зрозумілим, що БПЛА зі штучним інтелектом відіграватимуть дедалі важливішу роль - автономні можливості роблять їх безцінними активами на сучасному полі бою.
Про це у своєму інтерв'ю Апостроф TV повідомив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко.
Коваленко проаналізував атаку безпілотних літальних апаратів (БПЛА) зі штучним інтелектом (ІІ) на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) у Татарстані.
Читайте також: Удар по заводу "шахедів" у Татарстані: удар дрону встигли зняти на відео
На відстані понад 1000 км від українського кордону дрони ІІ продемонстрували разючу точність і маневреність, завдавши значної шкоди російським військовим цілям.
"Відстань до об’єктів в Татарстані вже більше за 1000 кілометрів від українського кордону. І хоча дрон в Єлабузі трохи не долетів до цілі, проте влучання було вдалим. Оскільки постраждали ті, хто виробляє Шахеди. Потрапляння в НПЗ було точним", - зазначив він.
Ключовою особливістю цієї атаки було використання дронів ІІ, які мають автономні можливості та можуть виконувати бойові завдання без прямого управління оператором. Коваленко наголосив, що ці дрони можуть функціонувати навіть в умовах радіоелектронної боротьби (РЕБ), що є серйозною перешкодою для звичайних БПЛА.
"Безпілотники зі штучним інтелектом можуть бути невразливі до РЕБ. Звичайний безпілотник в умовах РЕБ втрачає управління. А дрон з ШІ продовжує виконувати бойову задачу і точно вражати цілі. Росіяни також намагаються інтегрувати ШІ в свої дрони - Ланцет та інші", - зазначив експерт.
Атака дронів ІІ також виявила суттєві недоліки у російській системі протиповітряної оборони (ППО). За словами Коваленка, Росія зазнала значних втрат у своїх комплексах ППО, і темпи їх виробництва не в змозі задовольнити зростаючу потребу протиповітряного захисту. Це створює можливості для українських сил використати дрони та інші засоби для завдання ударів у глибокому тилу противника.
"Влучання показали, що з ППО в Росії дуже погано. І ситуація буде погіршуватися, оскільки росіяни вже втратили велику кількість комплексів. І втрати продовжуються. В той же час, виробництво таких комплексів - дуже тривалий і витратний процес. Тому росіяни, щоб підтримувати присутність прикриття фронту, створюють прогалини в своїй ППО в тилу", - сказав Коваленко
Раніше ми писали, що завод зі збірки "шахедів" в Росії атакували дрони ГУР.
- Вас може зацікавити:
Дрони атакували черговий НПЗ в Росії, спалахнула одна з установок
"Дякуємо, Ані Лорак": в мережі ширяться меми про атаку дронів по заводу "шахедів" в РФ
Росіяни роблять все, щоб звузити сіру зону: яка ситуація на Авдіївському напрямку