У режимі частого вимкнення світла українці уже навчились майструвати не лише свічки із підручних засобів, а й власноруч робити ліхтарики. Про те, як зробити в домашніх умовах ліхтар в цій статті.
Матеріал підготував "Апостроф".
Читайте також: Платіжки вдарять по кишені: на скільки можуть підскочити тарифи на світло у червні
Ліхтарик ручної роботи буде світити дуже яскраво. Його можна використовувати як аварійне освітлення, як нічник або настінний світильник. Він абсолютно безпечний і може використовуватися поблизу горючих предметів.
Такий ліхтарик може безперервно світити 2-3 місяці. При цьому він абсолютно економний і всі інгредієнти можна легко придбати в найближчому магазині.
Що знадобиться:
- пластикова пляшка;
- дві пальчикові батарейки;
- один шприц на 20 кубів;
- 1-2 вивідні світлодіоди (5 мм, білий);
- один ртутний вимикач (перемикач, який замикає і розмикає електричний ланцюг завдяки невеликій кількості рідкої ртуті);
- шматок товстої й дуже міцної нитки;
- дві таблетки аспірину.
Як змайструвати ліхтарик
Візьміть дві міні-пальчикові батарейки та припаяйте до них ртутний вимикач плюс на мінус. Притисніть датчик нахилу до батарейки й разом обмотайте ізострічкою.
Припаяйте світлодіоди до батарейок.
Запаяйте шприц з боку, де кріплять голку. А тоді помістіть у корпус шприца конструкцію з батарейок.
Вставте ніжку шприца в порожній флакон і відріжте будь-яку частину шприца, яка виступає над шийкою флакона. Вам потрібна рівна поверхня, на яку можна поставити кришку від пляшки.
Тоді вийміть шприц із пляшки, а у неї налийте воду і помістіть дві таблетки аспірину. Замість води можна додати спирт або горілку.
Аспірин у воді розчиниться на шматочки, створюючи ефект "снігопаду". Любителі гламуру можуть додати в рішення трохи блиску.
Тоді ліхтарик стане святковим. А аспірин не дасть воді "зацвісти" за 3 місяці використання ліхтарика. Після того, як шприц повністю увійде у пляшку, обережно вийміть нитку.
Перевірте, чи суха внутрішня частина шприца. Вставте туди акумулятор і закрийте кришку. Переверніть ліхтарик і насолоджуйтеся не тільки світлом, яке він дає, але й "гарною" сніговою кулею.
Раніше "Апостроф" розповідав дієві лайфхаки, як заощаджувати світло в квартирі.
- Вас може зацікавити:
Дефіцит в системі зменшився: енергетики дали оптимістичний прогноз
"Розумні мережі": як пропонують заощаджувати світло в Міненерго
Енергосистема дуже пошкоджена: чи загрожує Україні тотальний блекаут