60-річна мешканка Хмельницького померла від гарячки Західного Нілу.
Про це повідомляє Zaхid.net.
«Жінка пізно звернулася по медичну допомогу, коли гарячка Західного Нілу уже призвела до менінгоенцефаліту. Це спричинило інсульт, а оскільки пацієнтка ще мала супутнє захворювання – важку серцеву патологію, врятувати її життя не вдалося», – зазначила завідувачка відділення для лікування дорослих хворих з інфекційними ураженнями нервової системи Хмельницької інфекційної лікарні Олена Маркевич.
За її словами, жінка потрапила в лікарню через тиждень після того, як захворіла на гарячку – 13 вересня, а померла 17 вересня.
Як повідомила Маркевич, з початку вересня у лікарні перебували шестеро хворих на гарячку Західного Нілу віком від 20 до 70 років. Усі пацієнти при госпіталізації скаржились на різке підвищення температури тіла до 39,9°C, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту.
"Одна жінка померла, а всіх інших у задовільному стані уже виписали додому", – зауважила завідувачка відділення.
Гарячка Західного Нілу – небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання. Інфікована людина не заразна. На сьогоднішній день немає документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини при безпечних контактах і випадків зараження працівників охорони здоров'я за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.