Повістки "Укрпоштою" отримують як ті військовозобов'язані, що здійснили уточнення даних, так і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП. Списки одержувачів повісток формує не військкомат, а Міністерство оборони України. Натомість до компетенції ТЦК належить оформлення повісток, їхнє відправлення і контроль за явкою військовозобов'язаних.
На цьому в етері телемарафону наголосив начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування (РТЦК) у місті Києві Олег Коротченко.
За його словами, в процесі надсилання повістки головне завдання ТЦК - це сформувати повістку, затвердити її електронним підписом і передати, а далі лишається контроль за прибуттям військовозобов’язаних.
"Після прибуття проводиться вивчення кожного військовозобов’язаного щодо ступеня придатності, наприклад, він відправляється на ВЛК. Якщо він має відстрочку або підстави на відстрочку, то в порядку постанови Кабміну № 560 запускається інша процедура. Далі проводиться вивчення професійно-ділових якостей кожного військовозобов’язаного з метою визначення найкращого його використання у ЗСУ, якщо він підлягає призову. За результатами зазначених заходів, вже формуються команди на призов, на відправку або особи, наприклад, укладають контракти зі Збройними Силами. Тобто, призов в тому чи іншому вигляд", - пояснює начальник РТЦК.
Він також додав, що списки оповіщення військовозобов’язаних формує не територіальний центр комплектування:
"Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто, саме вони обирають за допомогою засобів системи "Оберіг", хто буде підлягати оповіщенню. Таким чином це працює".
Працівники ТЦК діють на безпосередньому рівні виконання, тобто вони формують сам документ:
"До нашої компетенції входить фактично тільки сформувати ці повістки. Зафіксувати їх або затвердити електронним підписом і тоді вже вони відправляються до адресату певним ланцюгом".
На його думку, надсилання повісток поштою "підсвітило" певні проблемні моменти, які ще неунормовані:
"Проблемних питань зараз дуже багато. Фактично це оповіщення проводилося, так би сказати, в тестовому режимі. Оскільки кількість оповіщень велика, механізм взаємодії відверто почав показувати певну проблематику під час здійснення оповіщення. Тобто, перші партії пішли і вже почали „вспливати“ певні складнощі. Наприклад, оповіщення осіб, що мають підстави на відстрочку, мають бронювання".
Крім того, в Україні "набирає обертів" мобілізація новим способом. Українці залишили понад 1000 відгуків на вакансії у Сили оборони через сервіс рекрутингу онлайн в застосунку "Резерв+".