Законопроєкт №9665 спрямований не проти населення, що використовує дрова для опалення оселі, а проти "чорних лісорубів". З огляду на це українців не штрафуватимуть за зберігання деревини побутового обсягу для обігріву.
На цьому наголосив один з авторів законопроєкту Максим Павлюк, слова якого в Telegram-каналі цитує речниця фракції «Слуга Народу» Юлія Палійчук.
Мова про Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини».
Зауважується, що проголосований 10 жовтня Радою законопроєкт №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву помешкання, а саме проти «чорних лісорубів» - незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі.
Нардеп Павлюк зауважив, що деяке трактування закону є "не просто довільним", а "відвертою неправдою":
"В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою".
Закон, за його словами, покликаний зупинити незаконні вирубки й жодним чином не стосується деревини побутового обсягу. А саме - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.
"Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом", - підсумував Максим Павлюк.
Він також додав, що для настання кримінальної відповідальності необхідно зберігання на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба. З огляду на це він робить такі висновки:
"Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме".
Додатково нардеп звернув увагу на ситуацію, в якій люди вже встигли закупити більше за ніж 15 кубів дубових дров чи 30 кубів соснових:
"Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності".
«Опалювальний сезон розпочався. Тому навіть суто технічно у цій частині норми закону запрацюють не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону. Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог», - йдеться в повідомленні
Нагадаємо, раніше "Апостроф" писав, що Пенсійний фонд перерахував українцям субсидії на опалювальний сезон.