RU  UA  EN

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

​В Україні викрили масштабні схеми оформлення фіктивних інвалідностей

У трьох областях України правоохоронці викрили злочинні схеми, пов’язані з незаконним отриманням інвалідностей.

Це дозволяло призовникам уникати мобілізації та незаконно виїжджати за кордон, інформує пресслужба Офісу генерального прокурора.

Зокрема у Львові підозру повідомили чотирьом лікарям однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій. Вони підробляли медичну документацію, на підставі якої чоловіки призовного віку безпідставно отримували інвалідність. Завдяки цьому з країни виїхало щонайменше п’ять осіб. Свої послуги медики оцінювали від 1 300 доларів.

А на Київщині двоє лікарів районної лікарні за 12 тисяч доларів запропонували чоловіку організувати вплив на членів МСЕК для отримання групи інвалідності. Медики розпочали фіктивне лікування пацієнта. Однак їх викрили під час отримання частини хабаря в сумі 3 тисяч євро.

Також в Одесі затримали злочинну групу з семи осіб, до якої входили завідувач травматологічного відділення, лікар-невропатолог, посадовиця обласного центру МСЕК та чотири цивільні особи. Лікарі виготовляли фальшиві медичні документи, що дозволяли ухилятися від військової служби, а співробітниця МСЕК забезпечувала позитивні рішення комісії. Сума винагороди за такі "послуги" коливалася від 4 500 до 6 000 доларів.

Під час обшуків у фігурантів вилучили значну кількість речових доказів, включаючи підроблені документи, облікові журнали та інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність, грошові кошти.

"Всім учасникам схем повідомили про підозру. Залежно від вчинених злочинів їм інкримінували зловживання впливом, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, сприяння у незаконному переправленні осіб через кордон та видачу завідомо неправдивого офіційного документа. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів", - розповіли прокурори.

Нагадаємо, нещодавно в Одесі викрили групу лікарів обласного Центру медико-соціальної експертизи, які організували схему "заробітку" на військовозобов'язаних, надаючи їм фіктивні документи про інвалідність.