RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Навіщо Путін вдарив по Україні міжконтинентальною балістикою без ядерного заряду — пояснення аналітика

Запуск РФ по Україні міжконтинентальної балістичної ракети прокоментував український аналітик Роман Шрайк.

У своєму Telegram-каналі експерт зауважив, що ніколи не відкидав ймовірність того, що Росія завдасть ядерного удару.

Шрайк проаналізував хронологію подій від моменту, де РФ стягла на фронт 11 тисяч солдатів КНДР, США відповіли дозволом бити по Росії ракетами ATACMS і Storm Shadow до того, коли Україна вдарила ними по об'єктах у Брянській та Курській областях РФ.

"Росіяни (хором): "Ядеркою ходи!". РФ запускає по Україні міжконтинентальну балістичну ракету. МБР призначені для знищення стратегічно важливих об'єктів супротивника на відстані кількох тисяч кілометрів. За допомогою ядерного заряду, звісно. Натомість дорога ракета без ядерного заряду летить менше ніж на 1000 км із незрозумілими наслідками", - написав аналітик.

Разом з тим наголосив, що метою всього цього було показати, що наступний удар може бути ядерним.

"Ніколи не відкидав ймовірність завдання Росією ядерного удару. Але ця ймовірність завжди була маленькою, хай і трохи меншою під час кризи російських військ восени 2022 року (Харків, Херсон). Наразі російські війська, на жаль, не в кризі. Путін "зброї останнього шансу" не потребує. Вигоди та ризики застосування ядерки показують негативний баланс. Так що ймовірність застосування залишається нульовою", - продовжив Шрайк.

Експерт також вважає, що таких ракет мало й вони надто цінні, "щоби використовувати тупо для залякування". А за руйнівною здатністю їх можна порівняти з кількома Іскандерами-М. Тож великого сенсу, стверджує Шрайк, у повторенні удару немає.

"Проте, маємо справу з людьми зі специфічною логікою, тому відкидати і такої ймовірності не будемо. У підсумку: весь цей захід - дуже дорога і, ймовірно, разова медіаподія, що зображує "отвєтку". В іншому - стежимо за графіком роботи посольства США", - іронічно резюмував аналітик.

Нагадаємо, у ніч на 21 листопада Росія застосувала для повітряного удару по Україні ракети різних типів, серед яких - міжконтинентальна балістична ракета, "Кинджал" та Х-101. Силам ППО вдалося збити шість ракет Х-101.

При цьому в Повітряних силах ЗСУ заявили, що надали всю інформацію про запуск РФ по Україні міжконтинентальної балістичної ракети і нових подробиць щодо цього не буде.