Професор журналістики, батько журналістки Соні Кошкіної Микита Василенко заявив, що введення іноземних військових в Україну покращить демографічну ситуацію.
Про це пише український журналіст Леонід Швець.
Зокрема Василенко просить уявити мінімум сорок тисяч чоловіків, з грошима, голодних до жінок, які не пройшли випробування фронтом, вихованих на хороших європейських харчах. Та сотні тисяч голодних українок, які з тих чи інших причин не виїхали, чиї чоловіки загинули на війні або були скалічені. І наводить як приклад гітлерівську окупацію України.
"Пам'ятаю, цю тварину збиралися вигнати з університету. Вирішив?" - прокоментував Швець.
Варто додати, що Микита Василенко є українським журналістом, педагогом, письменником. Також він професор, доктор філології, кандидат філософських наук. Фахівець з інформаційних жанрів, репортер.
Василенко 40 років вчить студентів писати розслідування та репортажі в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2000 — 2010-х роках водночас із карʼєрою викладача робив і політичну. Однак партію, до якої він належав багато років, на початку великої війни заборонили як проросійську.
У 2018-2022 роках Василенко регулярно з'являвся на каналах Віктора Медведчука і Євгенія Мураєва, які зараз перебувають під санкціями. А коли їх заборонили, перейшов на політичні ютуб-канали, де збирає сотні тисяч переглядів. Головний прийом Василенка - за будь-яких обставин прогнозувати майбутню кризу: вимирання населення або повстання "в тилу і на фронті".
Скандали навколо Микити Василенка не рідкість. Наприклад, у 2018 році він заявив, що "за останні три роки смертність в Україні збільшилась у 22 рази". Насправді (за офіційною статистикою) у 2015—2018 роках смертність в Україні не зростала, а зменшувалась.
1 лютого 2022 року на сайті президента України була опублікована російськомовна петиція, автор якої вимагав від глави держави провести "денацифікацію" та припинити узурпацію влади в країні. При цьому у заголовок петиції та її текст були винесені цитати Миколи Василенка з його інтерв'ю проросійському телеканалу News One про те, що РФ начебто не збиралася нападати на Україну, оскільки їй не потрібні "найбрудніше місто в світі - Київ", спустошена країна та бунтівне населення.
До того ж Василенко неодноразово ставав фігурантом скандалів із студентами Навчально-наукового інституту журналістики КНУ, де й працює викладачем. Так, 2015 році публічно образив колишню студентку, яка критикувала корумпованість та агресивну поведінку викладацького складу закладу, назвавши її "дурою". Тодішній директор Інституту Володимир Різун охарактеризував поведінку Василенка аморальною, однак не вжив щодо нього жодних санкцій.
А в 2024 році студенти висунули керівництву Інституту вимогу про звільнення Василенка з посади через проросійські та сексистські висловлення і звернулися до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. У зверненні цитувалися наступні висловлювання Василенка: "Жінки можуть чогось досягнути у чотири способи: чоловік, коханець, батько, брат" та "Я проти того, щоб всі мали права, особливо жінки". Йшлося у зверненні й про сексуальні домагання Василенка до однієї зі студенток, якій він погрожував у разі незгоди знищенням її кар'єрних перспектив.
До речі, через процес реформи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) у черзі на отримання статусу інваліда вже накопичилося 20 тисяч українців.