RU  UA  EN

Неділя, 29 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Суспільство

Новини

29 грудня

28 грудня

Всі новини

Греція надасть ЗСУ зі своїх запасів партію ракет RIM-7 Sea Sparrow

Греція надасть із власних запасів для української армії партію зенітних керованих ракет RIM-7 Sea Sparrow.

Про це пише грецьке видання "Ekathimerini".

Очікується, що відповідна передача відбудеться в рамках ширшої військової допомоги з боку цієї країни. Зокрема, для ЗСУ передадуть артилерійські снаряди, гаубиці, авіаснаряди.

Зазначається, що така передача не вплине негативно на обороноздатність Греції в Егейському морі.

"Греція погодилася надати Україні 24 ракети Sea Sparrow, які підтримуватимуть Збройні сили України проти існуючих загроз. Ці ракети, які використовувалися майже 40 років, походять із запасів військово-морських і військово-повітряних сил Греції та були визнані непотрібними для оперативного використання за грецькими військовими стандартами", - йдеться у матеріалі.

Відомо, що в ЗСУ є необхідні пускові установки для використання Sea Sparrow для потреб протиповітряної оборони.

RIM-7 Sea Sparrow (з англ. "Морський горобець") є американською керованою ракетою класу "корабель-повітря", що має напівактивну радіолокаційну головку самонаведення. Ракети розробили на початку 1960-х років на базі ракети класу "повітря-повітря" AIM-7 Sparrow, прийняли на озброєння у 1976-му. Sea Sparrow - корабельна зенітна ракета малої дальності, її використовують для забезпечення протиракетного захисту суден.

Як пише видання "Militarnyi", попри запити українських союзників щодо можливої передачі для ЗСУ передових систем, на кшталт С-300 і ракети Patriot, влада Греція відповідала відмовою. Причиною називали проблеми безпеки та відсутність варіантів для заміни. Натомість з'явилася інформація, що грецький уряд планує передати власні системи протиповітряної оборони армії Вірменії. А саме: ЗРК С-300ПМУ1, "Тор-М1","Оса-АК" радянського виробництва. Їх мають намір замінити на ізраїльські аналоги.

Нагадаємо, раніше видання "The New York Times" повідомило, що із 500 ракет ATACMS, відправлених США Україні, залишилось не більше 50 одиниць.