Із 500 далекобійних балістичних ракет ATACMS, відправлених Сполученими Штатами Україні, залишилось не більше 50 одиниць.
Про це повідомляє видання "The New York Times", посилаючись на джерела.
Видання нагадує, що спочатку українські військові не мали дозволу бити вглиб РФ, тому застосовували на фронті та військових цілях в окупованому Криму. Там ЗСУ уразили низку командних пунктів, пунктів управління, складів зброї та деякі бункери.
Американські чиновники відзначили ефективність ударів, але порадили бути більш раціональними у їх використанні через обмежену кількість.
У листопаді Адміністрація президента США Джо Байдена надала дозвіл на використання ракет по військових цілях на території Росії. Повідомлялося, що ракети були застосовані в основному проти російського та північнокорейського війська у Курській області РФ.
За інформацією джерел NYT, на той час в української армії кількість ракет скоротилася із сотень до десятків. Припускають, що налічувалося близько 50-ти.
Співрозмовники видання зауважили, що в ЗСУ не було шансів отримати більше ракет, оскільки інші обсяги постачання були призначені для Близького Сходу та Азії.
Певною мірою допомогла Британія, надавши дозвіл Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow по РФ. Однак і ця країна днями заявила, що не може передати більше ракет.
"На той момент в України залишилися лише "десятки ракет"- можливо, близько 50. Шансів отримати більше не було. Малоймовірно, що пан Трамп втрутиться, щоб заповнити прогалину. Нещодавно він заявив журналу Time, що "дуже категорично" не погоджується з використанням Україною ATACMS на території Росії та назвав рішення пана Байдена надати їх "дурним". Наступного дня Кремль заявив, що позиція пана Трампа "повністю узгоджується" з Москвою", - йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, 26 грудня Президент Володимир Зеленський заявив, що Сполучені Штати збільшать обсяги постачання військової допомоги в Україну через атаку РФ на Різдво. Це допоможе зупинити темпи штурмів окупантів.