Збройні сили України, на тлі зменшення кількості російських атак, перейшли до контратак під Покровськом на Донеччині.
Про це пише BBC.
Зауважують, що з початку 2025 року кількість боєзіткнень на фронті стабільно падає. У перші тижні лютого фіксували менш як 100 атак РФ на день. Востаннє подібні показники активності армії РФ фіксували в серпні 2024 року.
Близько третини атак фіксують саме біля Покровська, що залишається гострою точкою зіткнення. Згідно з оперативною інформацією Генштабу ЗСУ станом на 08.00 12 лютого, минулої доби зафіксовано 95 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ЗСУ зупинили 30 штурмів агресора.
В матеріалі BBC йдеться наступне:
"Тут, за даними Генштабу ЗСУ, росіяни також зазнають найбільших втрат. Головком Олександр Сирський навів статистику, що лише за січень Москва втратила біля Покровська 15 тисяч військових, з яких 7 тисяч – безповоротно".
Останнє відносно стрімке просування російської армії на напрямку було зафіксоване наприкінці листопада – на початку грудня 2024 року. Тоді окупанти змогли прорватись до південно-західних околиць Покровська. Проте українським військовим за минулі 2 місяці не лише вдалося суттєво загальмувати наступ противника, а й організувати вдалі контратаки.
Аналітичний портал DeepState повідомив 10 лютого, що ЗСУ шляхом контратак відновили положення відразу у двох місцях на Покровському відтинку. Зокрема, вдалося вибити росіян з позицій в селі Даченське (на південь від Покровська) та біля села Водяне Друге (східніше міста).
"В першому випадку контрудар Сил оборони дозволив зняти загрозу захоплення важливого вузла оборони біля залізничної станції Чунишине. В другому випадку – загальмував спроби росіян перерізати трасу Покровськ-Костянтинівка. Наступного дня DeepState повідомив, що ЗСУ змогли вибити росіян також з села Піщане, що південно-західніше Покровська", - додають в BBC.
Інформацію про успішні контратаки в командуванні ОСУВ "Хортиця" підтвердили. Щодо цього висловився речник ОСУВ Віктор Трегубов:
"Так, на південний захід від Покровська, а це просто велика кількість сіл та селищ, йдуть бої. Так, там є приклади успішних контратак. Так, там є приклади окремих спроб зачепитися за ті чи інші населені пункти. І так: там є постійний бій".
"Апостроф" також писав, що за тиждень з 3 по 9 лютого ворог захопив 19,5 кв км території України, що є найнижчим показником просування Росії в Україні з червня минулого року.