Президент США Дональд Трамп, вірогідно, має гіперактивну дислексію. Це могло б пояснити, як сформувався і розвинувся його характер після досягнення дорослого віку.
Про це йдеться у статті Divergents Magazine.
Гіперактивна дислексія означає проблеми з концентрацією уваги, робочою пам'яттю тощо), а також порушення конкретних навичок. Зокрема, порушення навичок читання - неможливість усно відтворити прочитаний текст.
"На YouTube є уривок, де Дональда Трампа просять зачитати фрагмент юридичного документа під час судового процесу. Адвокат Трампа, очевидно, нервуючи, висловлює заперечення. Трамп, примружившись, каже, що шрифт надто дрібний. Він стверджує, що не має своїх окулярів — доволі дивне зауваження, адже немає жодного публічного фото, де він у окулярах. Адвокат протилежної сторони наполягає, наче вчителька у третьому класі. Вираз сорому на обличчі Трампа боляче бачити. Коли я дивився це відео, то, можливо, вперше у житті відчув до Трампа емпатію. Я усвідомив, що є ймовірність, що Трамп є "гіперактивним дислексиком"...Це змусило мене припустити, що президент Сполучених Штатів може бути функціонально неписьменним", - зазначає автор статті.
Відомо, що Трамп не терпить довгих усних доповідей і часто їх перериває, а також що він віддає перевагу письмовим матеріалам, зведеним до мінімуму — не більше трьох сторінок. За його власними словами, більшість інформації він отримує з телебачення, а також диктує твіти, які домінують у щоденних новинах і доводять його персонал до сказу.
"Тоні Шварц, "негласний" автор книги Трампа "Мистецтво угоди", сказав, що Трамп ніколи не читав книг. Сам Трамп зізнався іншому журналісту, що ніколи не читав біографій. Його словниковий запас і синтаксис у передвиборчих промовах відповідають рівню четвертого класу. Усе це можна пояснити логікою самого Трампа — що він кмітливий бізнесмен, а час — це гроші, тому він наймає людей для деталей. Можливо, ця стратегія також є свідченням його таланту до встановлення зв’язку з великою меншістю виборців.
Але існує й інше пояснення. Я працюю з дорослими, які мають труднощі в навчанні, вже 30 років, і хоча поєднання розладу уваги та важкої дислексії не є поширеним синдромом, я добре з ним знайомий... Існують чіткі адаптаційні стратегії для різних видів труднощів у навчанні. На жаль, Трамп ними не користується, хоча в інших аспектах він компенсує це блискуче.
Різні психологи та психіатри писали про особливості психіки Трампа, висуваючи гіпотетичні діагнози щодо його нарцисизму, відсутності емпатії до інших, його схильності до булінгу. Протягом років публічне життя Трампа та його заяви давали чимало підстав для таких занепокоєнь. Але я ще не бачив, щоб хтось провів зв’язок між труднощами Трампа в навчанні в дитинстві, які за своєю природою є хронічними, і тим, як розвинувся його характер після досягнення дорослого віку", - йдеться у статті.
Її автор пише, що, як і Трамп, виріс у тому ж середовищі приватних шкіл Нью-Йорка.
"Тоді це ще була темна епоха у ставленні до труднощів у навчанні. Я добре пам’ятаю, як вчителі публічно принижували учнів, які відставали, і як деякі змушені були переходити до шкіл з жорсткішою поведінковою дисципліною і нижчими академічними вимогами... Можливо, для Трампа це спричинило нарцисичну травму, що зумовила багато його поведінкових рис у дорослому віці: прагнення перевершити батька, недовіру до інших, страшну гординю й гнів, потребу бути найкращим у всьому. Це, звісно, лише припущення. Але очевидно, що ми маємо президента, який не використовує читання для отримання знань і письмо для висловлення своїх ідей, який нетерплячий до довгих пояснень і залежить від радників, що навчилися керувати його імпульсивним і недостатньо обґрунтованим мисленням. Інша людина з іншим характером могла б компенсувати ці проблеми, використовуючи аудіотехнології та покладаючись на радників. Але Трамп, очевидно, не здатен змінитися, а це означає, що Сполучені Штати керуються людиною, яка залежить від тих, хто постачає їй текстову інформацію", - йдеться у матеріалі.
Як повідомляв "Апостроф", президент Володимир Зеленський настільки розлютив Трампа, що той був на межі відкликання американської військової підтримки України.