Український воїн Денис Мельничук (позивний "Мел") самотужки пішов зачищати посадку під Сіверськом і взяв у полон шістьох російських штурмовиків.
Історію свого подвигу військовий розповів журналісту Юрію Бутусову.
27-річний розвідник батальйону "Сила Свободи" 4-ї бригади Нацгвардії "Рубіж" з чотирирічним бойовим досвідом розкрив деталі, як один пішов в атаку на групу російських піхотинців та штурмував бліндаж.
"По-перше, комусь треба було йти на зачистку. Це було блискавично. Нам сказали, що вороги втекли туди, а ти, мовляв, там був, то піди й закинь пару гранат. А взагалі "на характері" просто поліз та й закинув і побіг різко на іншу сторону. Гарантую, що окупанти відволіклися на те, що обстріли з однієї сторони відбуваються, буквально кілька секунд і я перебіг до іншого входу та почав відпрацьовувати з інших ракурсів. Намагалися зімітувати те, що їхні два входи є і діватися їм уже немає куди. Плюс я знаю, що таке обстріл і "скид" на голову, а там у проходи я близько восьми закинув, тобто, моральний стан ворога не думаю, що був на висоті, після того, як гепає в пів метра від них", - поділився воїн.
І додав, що як такої цілі брати загарбників у полон, не було. Треба було нейтралізувати.
"За їхньою версією, вони самі запропонували здатися. Почули мене з разу 5 чи 6. Хотів уже знову йти брати гранати, коли чую, кричать: "Ми здаємося". Спитав, скільки їх було, відповіли, що шестеро. З горем пополам вийшов на начальство, бо в мене перше в голові було питання: а де ми їх помістимо, в нас стільки місця немає. Думки добивати їх не було, бо полонені є полонені і треба їх забрати", - зауважив "Мел".
Втім, у військового сталася дилема, як же діяти з полоненими далі.
"Потім прикинув: хай виходять по двоє і спиною до мене. Двієчка одна вийшла і найцікавіше, я кричав до них російською, вони мені відповідають українською, кричать щось про поляків.. Третя двієчка вже вилізла і сказала, що отримала поранення. І це так я зрозумів сталося не в результаті моїх днів, а попередньо вони його отримали. Роззброїв їх. І їх не здивувало, що я один, їх все влаштовувало - вони просто були готові зробити все, щоб звідти поїхати", - розповів Мельничук.
До речі, захоплені в полон громадяни Китаю Ван Гуанцзюнь та Чжан Ренбо не повʼязані з офіційною владою Китаю. За їхніми словами, приєдналися до лав армії РФ за власним бажанням.