Генеральний директор українського видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький вважає, що ситуація з контрабандою та піратством в Україні не зміниться, поки не буде введено покарання для читачів.
Про це він заявив в інтерв'ю "Апострофу".
Так, за його словами, на вітчизняний книжковий ринок впливає тривале зростання електронного піратства. У зв'язку з цим електронна книга як товар в Україні практично перестала існувати.
"Нічого не зміниться до тих пір, поки держава не реалізує ті ж способи регулювання, які є в Європі. В Європі відповідає не тільки пірат, там в першу чергу відповідають провайдер, який обслуговує цього пірата, і читач, який скачав крадений текст. Тому до тих пір, поки споживач не буде відповідати за використання краденого, не зміниться нічого , - підкреслив Красовицький.
Він уточнив, що недавно був прийнятий останній підзаконний акт до закону "Про ліцензування ввезення книг", який стосуватиметься контрабанди.
"З'явилися штрафи, і з'явилося відомство, яке ці штрафи накладає і забирає продукцію. Перший прецедент штрафу - близько 30 000 гривень, другий - вже близько 150 000 гривень з забороною підприємницької діяльності. Тому ми сподіваємося, що контрабанда перестане заважати як українським, так і російським учасникам нашого ринку. А також усім, хто є на українському ринку, тому що, крім контрабанди, є контрафакт, коли десь тут в підворітті друкуються книжки російських видавництв, але із зарубіжними вихідними даними", - сказав Красовицький.
Видавець додав, що вважає - Захід змусить Україну прийняти антипіратські закони, які встановлять відповідальність провайдерів і споживачів крадених текстів в мережі.
"У цілому очікуємо, що зростання роздрібного ринку становитиме 15% в примірниках (після 2-3% в 2017 році)", - підсумував він.
Більше читайте в матеріалі "Апострофа": "Ті, хто читають піратське, повинні за це відповідати - видавець про книги з Росії і контрабанду на мільйони".