RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

В Росії захвилювалися: Україна відправила військові кораблі через Керченську протоку

Українське пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" і морський буксир A830 "Корець" слідують з Одеси до Бердянська, де стануть основою нової військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Український мілітарний портал.

Відзначається, що суда вийшли із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі у четвер, 20 вересня.

Станом на ранок неділі вони знаходяться безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до Криму.

"Очікується, що прохід з Чорного в Азовське море буде відбуватися через контрольовану росіянами Керченську протоку", - пише видання.

Починаючи з переходу поблизу окупованого Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ - "Аметист" проекту 22460, згодом до нього приєднався ще один невстановлений корабель.

Відповідно до угоди 2003 року, Азовське море - це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні і військові судна під прапорами України і РФ можуть безперешкодно заходити через протоку і йти в свої порти.

"A500 "Донбас" і A830 "Корець" йдуть в Бердянськ біля узбережжя окупованого Криму. Цим неодноразово користувалася РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористатися і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб що виникли", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що судно "Донбас" планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, яких сьогодні в даному регіоні немає.

Морський буксир "Корець" призначений для буксирування та кантування інших судів і плавучих споруд в море.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", відповідно до рішення РНБО про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, ЗСУ почали перекидати техніку для створення там корабельно-катерній угруповання ВМС.