RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

23 грудня

22 грудня

Всі новини

Популярні українські курорти можуть піти під воду: карта і тривожні дані від екологів

В результаті глобального потепління до 2100 року в Україні може піти під воду понад мільйон гектарів землі, в тому числі зона відпочинку, промислові та військові об'єкти, житлові райони.

Про це йдеться в дослідженні Центру екологічних ініціатив "Екодія", передає "Новий час".

Зокрема, в дослідженні "Вода близько" розглядається один з найгірших сценаріїв, за яким до 2100 року глобальна температура підніметься на 4 градуси Цельсія, а рівень моря - на один метр. Такий результат цілком можливий, оскільки, за даними організації, з 1901 по 2010 роки середній глобальний рівень моря вже піднявся майже на 20 см і темпи зростання тільки збільшуються.

За допомогою цифрових систем моделювання рельєфу, експерти встановили, що найбільше постраждають Крим, Херсонська та Одеська області. Майбутня вода затопить майже 1,2 млн гектар землі, включаючи зони відпочинку, промислові та військові об'єкти, сільськогосподарські поля та житлові території.

Невеликі поселення на кшталт Щолкіно (АР Крим), Вилкове (Одеська область) і Гола Пристань (Херсонська область), із загальним населенням майже 35 тис., осіб можуть повністю піти під воду.

Підняття рівня моря в кінці XXI століття також загрожує затопити майже третину Бердянська, п'яту частину Феодосії, 17,1% Одеси, 13,4% Херсона, 10,4% Керчі, 8,9% Миколаєва і т.д. Загалом, за даними "Екодії", від глобального потепління постраждають 34 міста, 48 смт і більше 500 сіл і селищ в Україні.

Експерти прогнозують також інфраструктурні втрати: буде зруйновано близько 5,5 тис. км доріг з твердим покриттям, 700 км ліній електропередач, шість залізничних вокзалів, 15 станцій і 53 порти.

Незаконні забудови в береговій зоні тільки посилять руйнування берега: в зону затоплення потрапляють майже 300 готелів, а постраждають такі курорти, такі як Затока, Коблево, Залізний порт, Скадовськ, Кирилівка, Бердянськ, Лазурне, Міжводне, Чорноморське, Саки та інші.

Затоплені військові бази і полігони, звалища, очисні споруди та кладовища можуть в рази ускладнити екологічну ситуацію в прибережній зоні. У небезпеці - маріупольський металургійний комбінат Азовсталь, кислотні відстійники Кримського Титана і деякі портові нафтобази.

Як зазначається, оскільки Україна має приблизно близько 2,5 тис. км берегової лінії, - для нас це не тільки дзвіночок, а й прямий заклик до дії по скороченню шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", навесні 2018 року NASA опублікувало відео, яке показує скорочення морських крижаних покривів в Арктиці.