RU  UA

Співвідношення числа солдатів 12 до 1: військовий розповів про ситуацію під Бахмутом

Попри те, що ситуація на Бахмутському напрямку залишається стабільно важкою, українській бійці чинять гідний опір навіть незважаючи на переважаючу кількість окупаційних військ - співвідношення особового складу ЗСУ до армії РФ становить 1 до 12.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів Ярослав Лисенко, боєць батальйону Свобода.

"Ворог суне, не зупиняючись. Дуже добре працює наша артилерія. Курдюмівка знаходиться в 15-17 км від Бахмута, так що про захоплення міста мова не йде. За 9 років війни ворог просунувся на цьому напрямку на 700 м", - пояснив він.

Читайте також: Чому в окупантів не вийде взяти Бахмут: думка експерта

За словами бійця, українські воїни чинять гідний опір російській орді – ворог несе значні втрати, проте форсувати Сіверський Донець йому так і не вдалося. У планах окупантів – прорватися до Часового Яру і захопити насосні станції, але наразі йому це також не вдається.

"Хаймарси активно б’ють по складах БК, тому артпідготовки вже немає. Небо над Бахмутом, Костянтинівкою, Авдіївкою належить українським ВПС. Ми бачимо літаки і гелікоптери, які летять на завдання і в повному складі вертаються назад", - розповів Лисенко.

Військовий також звернув увагу на амуніцію рашистів - багато хто з них досі ходить в кросівках, під які надівають поліетиленові пакети. Багато чого вони залишають на позиціях: БК, спорядження, важкі бронежилети і шоломи, втікаючи у спідньому.

Що стосується цивільного населення, то воно змушене виживати у цьому регіоні.

"В приватному секторі трохи легше, бо в приватних будинках є груби, які можна топити. Набагато важче в багатоповерхівках, де немає опалення, замерзає вода навіть в водоймах, тому її треба спершу розтопити, щоб набрати. Військові адміністрації намагаються підтримувати населення. Раджу населенню виходити з багатоповерхівок і переміщуватися до приватного сектору, де зараз багато покинутих хат", - резюмував Ярослав Лисенко.

Раніше ми публікували відеорепортаж з Бахмута, де люди виживають за 4 кілометри від ворога.