В Молдові вдалося затримати 8 фігурантів злочинного угрупування, що "продавало" в інтернеті неіснуючі дрони та автівки для військовослужбовців ЗСУ.
Про це повідомляє Національна поліція України.
Наразі правоохоронці встановили 67 епізодів злочинної діяльності, попередня сума збитків перевищує 46 млн грн. Затримати в рамках гучної міжнародної спецоперації на території Республіки Молдова вдалося 8 фігурантів.
"Оперативники кіберполіції Києва та слідчі слідчого управління ГУНП у місті Києві за процесуального керівництва Київської міської прокуратури спільно з Управлінням розслідувань «Центр» Національного інспекторату розслідувань Республіки Молдова викрили організовану групу зловмисників, які з 2023 року ошукували українських військовослужбовців, членів їхніх сімей та волонтерів під приводом продажу неіснуючих автомобілів та дронів для ЗСУ", - йдеться у повідомленні.
Вдалося встановити, що до скоєння злочинів причетні особи віком від 17 до 46 років. З початком повномасштабного вторгнення вісім фігурантів, які проживали на території Одеської області, переїхали до Молдови, звідки і реалізовували свої шахрайські схеми.
Організував злочинну діяльність 34-річний уродженець Росії. Він розподілив між спільниками обов’язки з постачання на територію Молдови сім-карт українських мобільних операторів, створення фейкових оголошень на популярних маркетплейсах та рекламну кампанію для просування "послуг".
В нацполіції пишуть: "Зловмисники розміщували оголошення про продаж автівок для ЗСУ за привабливими цінами. З потенційними покупцями фігуранти спілкувалися в одному з месенджерів та домовлялись про передплату".
Крім того, учасники схеми вимагали документально підтвердити свою приналежність до ЗСУ або волонтерської діяльності. "Далі, отримавши від них кошти, аферисти насміхались з потерпілих, висловлювали гасла на підтримку рф, видаляли листування та блокували замовників, не виконуючи зобов’язань", – пишуть у поліції.
Після проведених обшуків вилучили близько 250 тисяч гривень, 61 тисячу доларів, 20 транспортних засобів преміумкласу (таким чином вони легалізували кошти - шляхом придбання автівок та золотих виробів), близько 5 кг золотих виробів, мобільні телефони, понад 80 карток банків Молдови, України та Росії, зброю, чорнові записи та комп’ютерну техніку.
Фігурантам та їхньому спільнику оголошено підозри за ч. 6 ст. 190 Кримінального кодексу Республіки Молдови. Рішенням суду затриманих взято під варту. Українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ. Учасникам схеми загрожує до 12 років позбавлення волі.