RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

Всі новини

Купівля авто та виїзд за кордон під час війни: що треба знати

Українцям пояснили, як придбати авто під час війни та виїхати за кордон. Йдеться як про нові авто, так і з пробігом та нещодавно розмитнені.

Про це пише сайт Аuto.ria, посилаючись на фахівців.

Транспортні засоби з пробігом

З 31 березня цього року стало можливим укладення договорів купівлі-продажу та здійснення перереєстрації вживаних автівок у Сервісних Центрах Міністерства внутрішніх справ. Потрібна присутність покупця, продавця (власника) транспортного засобу та сам автомобіль. Договір украдається в Сервісних Центрах, там можна здійснити і перереєстрацію авто. Правила ті ж, що й діяли до призупинки реєстраційних дій.

"Свіжопригнані" автомобілі

У разі наявності авто, яке нещодавно розмитнили - його можна поставити на облік, здійснивши першу реєстрацію.

Нові машини

Із 16 березня нові автівки можна реєструвати у сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ.

Виїзд за кордон на "не своїй" машині

За даними Держмитслужби, наразі дозволено виїжджати за кордон на авто, водії яких можуть довести свої родинні зв’язки з власником (наприклад – за кермом жінка, чий чоловік залишився в Україні, у водія з собою є свідоцтво про шлюб). Інші документи, якими можна довести родинний зв’язок з юридичним власником (тобто тим, чиє ім’я та прізвище вказані у свідоцтві про реєстрацію ТЗ).

Коли ж автомобіль зареєстрований на іншу особу, не родича, зважаючи на складність у цей час оформлення нотаріальної довіреності та неможливість виготовлення тимчасового талона на право керування - можна одержати довіреність від власника на звичайному папері з основними даними та контактами.

Навіть коли таких документів немає - рішення щодо пропуску авто митники ухвалюватимуть індивідуально. Стосовно інших ситуацій (транзитні номерні знаки, нерозмитнені авто, власником є юридична особа) – потрібно проконсультуватися у тій митниці, де планується перетин кордону.

Нагадаємо, що українці, які на автомобілі перетинають польський кордон, рятуючись від війни, можуть отримати безплатне страхування авто (OC Graniczne) на 30 днів. За наступний поліс слід заплатити.