Біженці з України, які змушені були виїхати через повномасштабне вторгнення Росії, можуть поміняти посвідчення водія в Польщі на нове – документи отримають протягом дня.
Про це заявив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик під час брифінгу.
Читайте також: Інакше великий штраф: деяким українцям доведеться отримати нові права водія
Так, за обміном посвідчення у Варшаві, українці можуть звернутися до підрозділів Державної міграційної служби України та отримати таку послугу протягом дня.
Варто зазначити, що йдеться саме про обмін посвідчення, а не його відновлення.
"Будь-який громадянин України може звернутися фізично, перебуваючи у Варшаві, до підрозділів Державної міграційної служби. Подає документи для можливості обміну посвідчення водія. Обміняти його можна, якщо змінилися анкетні дані, закінчився термін дії, якщо воно пошкоджено і т.д. Фізично приймаються документи до розгляду саме у Варшаві. Надсилаються каналом електронної пошти саме до Києва. Тут ми перевіряємо можливість обміну посвідчення та підтверджуємо. Далі робота за нашими колегами у Варшаві. У день звернення наш водій отримає нове посвідчення водія. Наголошую – це відбувається протягом дня", – розповів начальник центру.
Він наголосив, що час роботи відповідних установ відповідає часу роботи територіальних сервісних центрів МВС у Києві. Працюють територіальні сервісні центри з вівторка до п'ятниці з 9:00 до 18:00. У суботу працюють із 9:00 до 16:45.
Щоб обміняти посвідчення водія на нове, необхідно надати такі документи:
- паспорт або ID-картку,
- ідентифікаційний код,
- старе посвідчення водія.
При цьому медична довідка на час війни скасована.
Рудик додав, що Головний сервісний центр МВС розширюватиме кордони разом із ГМС, додаватимуться і нові послуги, зокрема відновлення втраченого посвідчення.
"Ми бачимо попит серед наших громадян у Варшаві, він динамічно зростає. Ми розширюватимемо нашу діяльність в інших країнах та містах разом із Державною міграційною службою. Механізм співпраці налагоджений, він простий і прозорий. Інформація, яку надають громадяни, каналами захищеного зв'язку потрапляє в Україну для ухвалення відповідного рішення", - резюмував він.
Раніше ми писали, на скільки можуть забрати права водія в Україні, за що і як їх повернути.