RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Скручування пробігу в авто: які способи використовують махінатори і як визначити

Чимало людей, які прагнуть продати автомобіль за завищеною ціною, скручують пробіг, щоб переконати довірливих покупців у відмінному стані своєї машини, однак цю махінацю можна легко виявити, якщо знати деякі лайфхаки.

Про це розповідає "Апостроф".

Насамперед варто розуміти, що за кількість кілометрів, подоланих автомобілем, відповідає не спідометр, а одометр - механічний, електромеханічний чи повністю електронний (такі, зазвичай, у сучасних авто).

Читайте також: Прослужать довго і без поломок: топ-7 найнадійніших авто з пробігом

Перевірити, чи скручений пробіг на автомобілі з механічним чи електромеханічним одометром з технічної точки зору майже неможливо, проте можна звернути увагу на вигляд авто: чи є сліди зняття панелі приладів, який ступінь знову покришок, гальмівних дисків тощо.

Водночас для авто з електронним одометром достатньо провести комп'ютерну діагностику, яка допоможе визначити невідповідність даних, наприклад, про час тієї чи іншої події, зафіксованої бортовим комп'ютером.

Наприклад, власник авто переконує вас, що ця "новенька" машина не проїхала й 50 тис. км, тоді як інформація про розподіл пройденого кілометражу на кількість мотогодин свідчить, що цей автомобіль рухався із середньою швидкістю 4-5 км/год. І чим більше подібних "дивних" ситуацій виявить діагностика, тим більше варто сумніватися в чесності продавця.

Раніше "Апостроф" повідомляв, яка швидкість автомобіля вважається найбільш економною.