Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко та голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович назвали знищення графіті часів Євромайдана на вулиці Грушевського в Києві вандалізмом і вважають, що справою повинні зайнятися правоохоронці.
У своєму Twitter Кириленко зазначив, що графіті були частиною експозиції Музею Майдану і нагадав, що за знищення експонатів загрожує кримінальна відповідальність.
"Знищені графіті були частиною експозиції Музею Майдану. За знищення експонатів Музейного Фонду передбачена кримінальна відповідальність. Про етику справи і не кажу: весь центр Києва під охороною меморіальна зона Революції Гідності. Акт вандалізму має розслідуватися МВС і ГПУ", - написав він.
Знищені графіті були частиною експозиції Музею Майдану. За знищення експонатів Музейного Фонду передбачено кримінальну відповідальність 1/2
— В'ячеслав Кириленко (@KyrylenkoVyach) 3 сентября 2017 г.
Про етику справи і не кажу:весь центр Києва охоронювана меморіальна зона Революції Гідності. Акт вандалізму має розслідуватися МВС і ГПУ 2/2
— В'ячеслав Кириленко (@KyrylenkoVyach) 3 сентября 2017 г.
Фото: facebook.com/andrij.seven
У свою чергу Володимир В'ятрович зазначив, що Український інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію і до Генпрокуратури за фактом вандалізму.
"Графіті на Грушевського є пам'яткою історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869. Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 кримінального кодексу - умисне незаконне знищення, руйнування, пошкодження об'єкту культ. спадщини або його частини - штраф до 2350 грн або обмеження чи позбавлення волі до 3 років з можливою забороною обіймати певні посади чи діяльність", - зазначив він.
На подію відреагував і український музикант Святослав Вакарчук.
Совість не потребує економічної чи політичної доцільності. Її не захистить жоден адвокат. Совість або є, або її немає. pic.twitter.com/HexPrBiRnZ
— Svyatoslav Vakarchuk (@s_vakarchuk) 3 сентября 2017 г.
Як повідомляв "Апостроф", фотокореспондент Владислав Содель нагадав скандальний факт з біографії бізнесмена, який став ініціатором знищення графіті на Грушевського.