Вчені з Омського державного університету під час розкопок на території пам'ятки епохи пізнього палеоліту Чорноозер'є II виявили артефакти віком 12 тисяч років: кістки, щелепи, ребра і наконечник стріли. Така знахідка може змінити думку археологів - вона підтверджує, що на той час люди володіли більш прогресивною зброєю, ніж вважалося до цього часу.
Про це йдеться на сайті навчального закладу.
Роботу археологи ведуть уже третій сезон. В шарі, що датується 10,5 тис. до н.е., кінця епохи пізнього палеоліту були знайдені фрагмент нуклеуса, кам'яні відщепи, масивні кістки тварин. Але головною знахідкою став фрагмент наконечника стріли, пошкоджений при зіткненні з твердою перешкодою.
Серед інших важливих знахідок польового сезону - фрагменти щелепи і ребра травоїдної тварини, імовірно коні епохи плейстоцену. Це не перші кістки тварини подібного виду.
Така знахідка може змінити думку археологів - раніше вважалося, що в місці розкопок перебувала сезонна стоянка мисливців на бізонів.
"Після проходження експертизи знайдені артефакти можуть істотно вплинути на уявлення про заселення території Омської області древніми людьми і спосіб їх життєдіяльності. Після проведення ретельних досліджень археологи зможуть впевнено заявити про використання палеолітичними мисливцями Чорноозер'я розвинених технологій - лука і стріл, характерних для більш пізніх епох", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв "Апостроф", у Китаї археологи під час розкопок виявили стародавню гробницю, в якій знаходилася одна з найбільших в історії колекцій нефритових предметів.