Під час археологічних робіт в муніципалітеті Раднево (Болгарія) було виявлено сліди трьох різних стародавніх поселень. Найціннішим артефактом серед знахідок є статуетка давньої богині Афіни.
Про це повідомили на сайті Archaeology in Bulgaria.
Розкопки проводилися на ділянках, які призначені для видобутку вугілля. Виявлені під час земляних робіт знахідки вивчали археологи з Національного інституту та музею археології в Софії Красимир Ников і Рум'яна Георгієва.
Руїни стародавнього фракийское поселення, яке існувало близько 1000 г до н.е. було виявлено на захід від міста Полскі Градець.
Серед виявлених тут артефактів - антропоморфні фігурки, гончарні посудини, керамічні веретеноподібні мутовки, гирі ткацьких верстатів, жорна, кам'яні знаряддя, які використовуються для полірування й обробки молотком. Усередині ритуальних ям археологи виявили людські поховання, в яких люди були поховані в позі зародка.
Недалеко від міста Раднево археологічна група виявила периферію поселення II - IV століть нашої ери. Тут серед знахідок була кераміка з різних періодів часу - від епохи Римської імперії і раннього візантійського періоду до середньовіччя і пізнього середньовіччя - часів середньовічної Болгарської імперії.
"Ми припускаємо, що це була периферія поселення римської епохи - II - IV століть нашої ери, яке розвивалося в західному напрямку. Вісім [римських] монет, які ми знайшли під час розкопок, також підтверджують цю датування", - повідомив директор Східного археологічного музею Маріца в Раднево Пламен Караіліев.
Найцікавішим артефактом з розглянутого поселення римської епохи є бронзова статуетка, що зображає стародавню фракійську, грецьку і римську богиню Афіну.
У тому ж місці археологи також вперше виявили фрагменти глиняного посуду бронзового століття.
Недалеко від міста Трояново археологічна група виявила будови з поселення ранньовізантійського і середньовічного періоду. Загалом було відкрито 12 житлових будинків, 7 напівземлянок, 14 ям, дві побутові печі і одне хатнє вогнище.
На цьому ж місці було виявлено широкий спектр археологічних артефактів: кілька монет, в тому числі дві візантійські "чашоподібні" монети, так звані сцифати, фрагменти бронзових і скляних браслетів, залізну шпору, наконечники залізних стріл, маленькі ножі, залізний рибальський гачок, численні веретеноподібні мутовки, глиняні свічники і кришки гончарних посудин.
Рятувальні археологічні розкопки були профінансовані державною компанією Maritsa East Mines, яка займається видобутком вугілля, на загальну суму понад 240 000 болгарських левів (близько 120 000 євро).
Як повідомляв "Апостроф", в Мазовецькому воєводстві Польщі на території середньовічного поселення поняття Вельки, яке датується 11-13 століттями нашої ери, археологи виявили близько 200 металевих предметів, серед яких - позолочена шпора, жіночі прикраси і орнамент із зображенням обличчя.