З понеділка, 1 лютого, в Україні розпочинається реєстрація на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона триватиме до 5 березня.
Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти України.
До 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки з часом і місцем проведення ЗНО. Результати тестів будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.
Графік основної сесії:
- 21 травня - хімія
- 24 травня - іспанська, німецька, французька мови
- 25 травня - англійська мова
- 28 травня - математика, математика (завдання рівня стандарту)
- 1 червня - українська мова, українська мова та література
- 4 червня - історія України
- 7 червня - фізика
- 10 червня - біологія
- 15 червня - географія
Крім того, буде проведено окреме тестування з української мови та з української мови та літератури. Тестування з математики буде розділене на два рівня.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право складати тести не більше ніж з п'яти навчальних предметів. Це нові правила, адже раніше ЗНО можна було здавати не більше, ніж з чотирьох предметів.
Для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, в 2021 році чотири обов'язкові предмети до яких додалася математика, на ЗНО будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації (ДПА) (за шкалою 1-12 балів):
- українська мова (всі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова та література (субтест "Атестаційні завдання")
- математика
- історія України (субтест "Період XX - початок XXI століття") або іноземна мова - за вибором;
- один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова)
При здачі ДПА з математики та іноземної мови, оцінка за 12-бальною шкалою буде залежати від рівня, на якому цей навчальний предмет вивчався:
- для тих, хто вивчав математику і / або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
- для тих, хто вивчав математику і / або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Як пише "Суспільне Медіа" директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міськради Яніна Тимошенко, повідомила тестування з української мови триватиме 150 хвилин, з мови та літератури - 210.
Ті, хто вибере гуманітарні спеціальності складатимуть тест з української мови та літератури. Для тих, хто вибирає фізико-математичний або хіміко-біологічний профіль, є можливість здавати тест тільки за мовою.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні планують встановити виплати для учнів, які добре здадуть ЗНО.