Біологи склали карту, на якій позначено регіони, де найбільш ймовірні відкриття нових видів наземних хребетних тварин.
Карта опублікована на сайті Мol.org.
Професори Маріо Р. Мура з Федерального університету Параїба (Бразилія) і Вальтер Джетц з Єльського університету відзначили, що велика частина біорізноманіття на Землі до цього дня залишається невивченою. Крім того, через кліматичні зміни і вплив людини багато видів можуть вимерти до того, як їх виявлять люди.
Вчені проаналізували безліч біологічних, екологічних і соціальних факторів і створили карту, яка відображає, в яких регіонах ймовірність відкрити нові види тварин найбільш висока.
Найбільш цікаві для вивчення регіони зосереджені в тропічних широтах Південної Америки, Африки і Південно-Східної Азії. Дослідники прогнозують, що чверть всіх потенційних відкриттів нових видів в XXI столітті припаде на чотири країни: Бразилію, Індонезію, Мадагаскар і Колумбію. При цьому переважна більшість з них буде ендеміками - тобто такими, що мешкають строго в рамках відносно невеликих життєвих ареалів.
Як повідомляв "Апостроф", в листопаді минулого року, в джунглях М'янми вчені виявили новий вид приматів. Пухнасту мавпу з довгим хвостом і кільцями навколо очей назвали попа-лангур в честь священної гори Попа (Поупа).