У Великій Британії, в Уілтширі, виявили середньовічну золоту брошку-амулет у вигляді кільця з молитовними написами. Вона датується періодом між 1150 та 1350 роками нашої ери.
Про це розповідає Тhe Нistory Вlog.
На прикрасу нанесені латинська молитва і початкові літери єврейської фрази, яка, як вважається, має захисну силу. Хоча подібні брошки знаходили й раніше, цей екземпляр унікальний, тому що напис повний, не містить помилок (звичайних в епоху, коли ремісники були грамотними) і вигравірований з чотирьох сторін.
Брошка складається з круглої рамки з шпилькою, прикріпленою петлею. Передня та задня частина сточені, на кожну з поверхонь нанесені літери ломбардського стилю. Напис на трьох поверхнях - "Радуйся, Маріє" - молитва.
Четверта поверхня, перевернутий внутрішній кут, читається: + A + G + L + A +, початкові літери єврейської фрази "Ата Гебір Лейлам Адонай" (Ти сильний навіки, Господи) Абревіатура AGLA використовувалася в середні віки як слова сили для захисту від хвороб, особливо лихоманки, і небезпечних надприродних сил.
Брошка була виявлена металошукачем Вільямом Нордхоффом у березні минулого року на свіжозораному полі в Пьюсі-Вейл.
Як розповідав "Апостроф", раніше на Кіпрі знайшли дві гробниці бронзової доби, в яких виявили золоті прикраси віком 3 тисячі років.