У єгипетському некрополі Абусір, поблизу Саккари, археологи під час розкопок натрапили на один із чотирьох загублених "Храмів Сонця" П'ятої династії Стародавнього Єгипту. Вчені виявили руїни будівлі із цегли саману та кварцових блоків.
Про це повідомляє видання Аrkeonews.
Як повідомили у Міністерстві старожитностей та туризму Єгипту, будівлю виявила польсько-італійська археологічна місія під храмом короля Нюсерре в районі Абусір, на південь від Каїру.
"Нове відкриття може бути одним із чотирьох загублених храмів сонця, які належать до часу П'ятої династії. У будівлю можна потрапити через вхід, збудований у вапняковій скелі, який веде до майданчика з брукованою підлогою та величезними блоками кварцу", - йдеться у заяві відомства.
Згідно з історичними джерелами, храми сягають П'ятої династії (2465–2323 рр. до н.е.).
Абусір - некрополь Старого Царства, який був одним із головних кладовищ Мемфісу, столиці Стародавнього Єгипту. Він складається з 14 царських пірамід, мастаб та гробниць, що датуються з початку 25 століття до нашої ери до середини 24 століття до нашої ери.
Хоча вважається, що було збудовано шість "Храмів сонця", досі виявлено тільки два.
Відомо, що "Храми Сонця" були побудовані на честь давньоєгипетського бога Ра, бога сонця.
Храми П'ятої династії складалися з трьох частин: вхідної конструкції значно меншого розміру та греблі, що веде до головної будівлі храму на більшій висоті.
Археологи також виявили керамічний посуд, який, ймовірно, використовували у храмових ритуалах та церемоніях.
Раніше повідомлялося, що в Єгипті розкопали гробницю єгипетського полководця, який жив 2500 років тому.