Українські прізвища за походженням умовно поділяються на три основні групи, серед них є такі, що традиційно вважаються російськими, а насправді такими не є.
Про це розповів генеалог та історик Ярослав Сумишин.
Читайте також: Мало хто знає про це: які українські прізвища є матронімами, список
Прізвище - це не просто набір букв, що ідентифікує людину, вони можуть багато розповісти про предків носія. Вчені розрізняють три основні групи українських прізвищ за способом виникнення. Перша та найпоширеніша група - прізвища, утворені за допомогою патронімічних суфіксів. Це - прізвиська, які мали відношення до батьків та давалися дітям. Вони вказують на батька, діда чи іншого предка людини.
Приклади прізвищ, що виникли від імені предка:
"Але мовознавці вважають, що не можна розглядати прізвища на -ів -єв виключно російськими. Це - загальний тип прізвищ, поширений і серед інших слов'ян, наприклад, болгар та македонців", - зазначив Сумишин.
Друга група українських прізвищ утворена за допомогою суфіксів, які вказують на професію, рід діяльності чи схильність. Вони лягли в основу прізвиська, яке потім стало прізвищем.
Приклади таких прізвищ:
Третя група прізвищ виникла за допомогою суфіксів, які вказують на місце проживання чи народження людини. Мова про такі і подібні прізвища -ск, -цк, -зк - Вишневецький, Чайковський, Уманський. У знаті такі прізвища вказували на родовий маєток. У простих людей на місце, де вони народилися, або звідки прийшли.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що нумерологи розповіли, як розрахувати сумісність у шлюбі за датою народження. Скористатися цим способом можуть як закохані, і сімейні пари.
- Вас також може зацікавити:
Як називали позашлюбних дітей наші предки: повний список українських прізвищ
Як з'явилося і де поширене прізвище Залужний: значення та карта
Сімнадцять українських прізвищ, пов'язаних із племенами половців