Комета, яку не бачили з Землі з часів існування неандертальців, знову з’явилася в небі. За словами астрономів, її можна буде побачити неозброєним оком.
Про це повідомляє The Guardian.
Комета C/2023 A3 (Цучиншань-Атлас) була відкрита астрономами на початку минулого року, вважається, що вона обертається навколо Сонця приблизно кожні 80 тисяч років на дуже витягнутому шляху.
За даними вчених, комета виникла в хмарі Оорта, яка лежить за орбітою Нептуна.
"Це величезна, приблизно сферична область навколо Сонця, яка має крижані залишки формування Сонячної системи", — розповів доктор Грегорі Браун, старший державний астроном Королівської обсерваторії Грінвіча.
Але тепер комета знову в полі нашого зору. Здійснивши максимально близьке наближення до Сонця наприкінці минулого місяця, очікується, що воно зробить те саме з Землею приблизно 13 жовтня. Побачити комету можна буде неозброєним оком рано вранці до сходу сонця у східній частині неба в районі сузір'я Секстана.
"Комети, видимі неозброєним оком, досить рідкісні, і ця має потенціал бути однією з найяскравіших, які ми бачили за останні кілька десятиліть. Тож це, безумовно, варто спробувати", – сказав він.
За словами вченого, важко спрогнозувати, наскільки яскравою стане комета, коли вона наблизиться.
Як повідомляв "Апостроф", до Землі наблизився астероїд 2024 PT5, який потрапить в гравітаційну пастку нашої планети і до 25 листопада 2024 року стане другим Місяцем.