В Кенії, яку називають "колискою людства", археологи виявили знаряддя праці первісних людей - ножі віком три мільйони років.
Про це повідомляє CBS.
Кенійський півострів Хома відомий місцем, де знайшли кілька унікальних артефактів раннього людства, зокрема останки Люсі - істоти зі змішаними рисами людиноподібної мавпи. Тепер експерти Міського університету Нью-Йорка знайшли в цьому районі маленькі ножі, якими користувалися первісні люди 3 мільйони років тому.
Археолог Том Пламмер та його колеги вважають, що знайдені ножі - це частина найдавнішого ідентифікованого кам’яного інструменту в історії. Вони містять підказки про людей, які жили в регіоні близько трьох мільйонів років тому.
За словами вченого, ці ножі, а гострі і донині, використовувалися для чищення та нарізання фруктів і овочів. Інструменти, виготовлені з розбитих каменів, ймовірно, були призначені для відрізання плоті здобичі, наприклад бегемотів.
«Я вважаю, що ця технологія є, мабуть, найважливішою технологічною інновацією в історії людства, — сказав Пламмер. - Це дозволило [предкам людини] отримати доступ до цілого ряду продуктів, до яких вони ніколи раніше не мали доступу».
Він додав, що зміни в харчуванні, ймовірно, призвели до необхідних еволюційних змін організму, включаючи ріст мозку.
Зрештою, на думку експерта з антропології, це могло створити вищий клас ранніх людей, які «почали винаходити більше технологій».
Як повідомляв "Апостроф", в Ізраїлі знайшли поселення з найдавнішим храмом, якому 5 тисяч років.