RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Дослідник висунув нову версію походження гіганських статуй острова Пасхи

Фото: з відкритих джерел

Більшість істориків погоджуються, що кам'яні людиноподібні статуї на острові Пасхи були побудовані полінезійцями близько 900 років тому. Однак Грехем Генкок, британський письменник і дослідник, стверджує, що їм понад 11 тисяч років.

Про це пише DailyMail.

На острові Пасхи розташовано приблизно 1000 великих кам’яних голів, відомих як Моаї, що розташовані по всьому острову.

Згідно з версією, розробленою Генкоком, ці гігантські статуї були зроблені людьми, які жили на острові приблизно за 10 тисяч років до нашої ери, задовго до приходу полінезійців. На підтвердження цієї тези він вказує на дослідження, яке показує, що рослини бананів були присутні на острові Пасхи тисячі років тому, і він вважає, що їх привезли туди мігранти, які прибули ближче до кінця останнього льодовикового періоду.

«Я припускаю, що полінезійці зіткнулися з населенням, яке вже існувало на цьому острові, про що свідчать залишки бананів... які були там щонайменше 3000 років тому. І що від того попереднього населення вони успадкували старіші традиції та пісні, які ми бачимо сьогодні», — сказав він.

Щоб підтвердити свої неортодоксальні твердження, Генкок вказує на докази того, що статуї острова Пасхи набагато старші за платформи, на яких багато хто сидить. Схоже, що платформи також були побудовані з використанням різних технологій, що свідчить про те, що вони були побудовані різними народами. Статуї гладкі й акуратно зроблені, тоді як платформи більш рудиментарні, побудовані з уламків каміння, складених у купи.

Ця теорія, як і багато інших його теорій, підпадає під парасольку гіпотези Хенкока «Втрачена цивілізація льодовикового періоду», яка стверджує, що високорозвинена стародавня цивілізація колись населяла багато областей Землі, поки те, що вони створили, не було знищено великою повені. що відбулося в кінці останнього льодовикового періоду.

Попри те, що він просуває цю ідею протягом тривалого часу, він охоплює ширшу аудиторію через свій серіал Netflix «Стародавній апокаліпсис» - професійно створену програму, яка представляє всі докази, які він збирав протягом багатьох років, які не збігаються з сучасною археологічною парадигмою.

На жаль для Генкока, у міру того, як все більше людей стало обізнаним про його роботу, основні археологи та журналісти посилили свої нападки на нього, роблячи все можливе, щоб заплямувати його репутацію та відкинути його як дивака. Однак ці спроби виявилися здебільшого невдалими, оскільки мільйони людей виявили свою відкритість до альтернативних ідей про історію людства.

Наприклад, доктор Дейл Ф. Сімпсон-молодший, археолог з коледжу ДюПейдж в Іллінойсі, який вивчав моаї, вважає, що Генкок не помітив деякі важливі факти, які суперечать його ідеям. Він зазначає, що подібні кам'яні статуї були знайдені на інших островах, включаючи Хіва-Оа на Маркізьких островах і деякі острови Райваве. Ці статуї розташовані так само, як і пам’ятники острова Пасхи, і мають деякі подібні риси (видовжені голови та обличчя та руки, з’єднані на животі).

Звичайно, це не є прямим спростуванням теорії Генкока. Якщо оригінальні статуї були побудовані давнішою цивілізацією, ця цивілізація могла залишити подібні артефакти в багатьох різних місцях по всьому світу, де вони могли надихнути пізніші спроби скопіювати їхню роботу.

Нагадаємо, раніше вчені дослідили єгипетську мумію віком понад 3 тисячі років і дійшли висновку, що ця людина могла померти від бубонної чуми.