Під час розкопок у місці, розташованому за кілька кілометрів від Єрусалиму, археологи розкопали візантійський монастир, який датується 350-650 роками нашої ери. Серед виявлених поховань особливо виділялося одне — скелет, закутий у важкі залізні ланцюги. Вчені були дуже здивовані, коли з'ясували, що це останки жінки.
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Journal of Archaeological Science.
Ланцюги на тілі жінки складалися з великих металевих кілець, які обмотувалися навколо шиї, рук і ніг тіла, важили кілька десятків кілограмів і їх використовували чоловіки-аскети для самообмеження та самоумертвіння.
Попри погану збереженість останків, команда дослідників з Наукового інституту Вейцмана провела ретельне дослідження трьох шийних хребців і одного зуба і визначила, що на момент смерті це була доросла жінка у віці від 30 до 60 років.
"У візантійський період, після того, як християнство стало державною релігією Римської імперії в 380 році нашої ери, на Близькому Сході відбулися важливі зміни у вираженні віри, — пишуть автори дослідження. - Ці зміни, викликані роллю християнських мучеників і ченців, спричинили поширення монастирів і практики аскетизму. У той час поширеною практикою аскетизму було обмотування важких металевих ланцюгів навколо тіла, щоб обмежити рухливість. Бути столпником, жити на вершині стовпа під час проповіді, молитви та посту, було ще однією поширеною аскетичною практикою".
Це відкриття ставить під сумнів давні припущення про те, що такі екстремальні практики були притаманні чоловікам-ченцям, хоча існували деякі докази того, що жінки не були повністю виключені з аскетичного заняття.
Історичні письмові записи свідчать про те, що жінки в Римській імперії прийняли аскетизм ще в 4 столітті нашої ери. Такі особи, як Меланія Старша та її онука Меланія Римлянка, відмовлялися від багатства та комфорту в прагненні духовної чистоти. Однак це поховання є першим конкретним археологічним доказом того, що жінки також брали участь у фізично каральних аскетичних ритуалах, пов’язаних із важкими ланцюгами.
Як повідомляв "Апостроф", у Канаді знайшли село, якому 11 тисяч років - знахідка переписує історію Північної Америки.